» «
כדור כביסה
איך עובד כדור כביסה?יצרני כדורי הכביסה גורסים שכדורי הכביסה כוללים מסגרת פלסטית שבתוכה כדורים קטנים יותר, קרמיים, שבאמצעות שחרור קרינת אינפרה-אדום, בהעלאת ה-PH של המים, מצליחים להגביר את יכולת הפירוק של המים את הלכלוך שבכביסה.

מצד שני, מה שבאמת מייצר את אפקט הכביסה הוא פשוט חבטות וחיכוך של הכביסה בכדור, שנע בתוך מכונת הכביסה, ללא הפסק. פעולה זו דומה לכביסה בשיטה העתיקה - הכנסת הבגדים לנהר או לאגם ושפשוף בקרש כביסה או באבנים.

אמנם זה נשמע כאילו שהבלאי, בשל כך, יהיה גדול יותר, משימוש באבקת כביסה, אבל מסתבר שבשיטת כביסה כזו, נמנע הבלאי של הדטרגנטים שבאבקות הכביסה - בלאי שמזיק לבגדים, לא פחות ואף יותר.
רכב
מהו הגיר הרובוטי? מה שונה בינו לבין גיר אוטומטי?גיר רובוטי הוא בעצם תיבת הילוכים ידנית, המתופעלת על ידי רובוט. הרובוט מפעיל את הקלאץ', ואם הנהג מעוניין, מסוגל הרובוט גם לשלב בעצמו את ההילוכים.

יתרונות הגיר הרובוטי: הוא זול מגיר אוטומטי רגיל, יותר חסכוני בדלק, טוב לסביבה והוא גם מאפשר שליטה טובה ומדוייקת יותר על הרכב המצוייד בו.

חסרונות תיבת ההילוכים הרובוטית: הוא נוטה להעברות הילוכים שמרעידות את הרכב והן די מעצבנות את הנהג והנוסעים (על אף שיצרניות כמו טויוטה, למשל, שיפרו את תוכנת הגיר שלהן באופן משמעותי והקטינו את הבעיה בטויוטה קורולה מהדגם ה-5, המצוייד בגיר רובוטי, לתפארת השוק האירופי, המעוניין ברכב חסכוני ומקטין זיהום אוויר - מהיתרונות הברורים של תיבת ההילוכים הרובוטית).
סוללות
כיצד פועלת הסוללה?


המגע בין האלקטרוליט לבין שתי המתכות השונות גורם לתגובה כימית, המתבטאת בנדידת יונים דרך תמיסת האלקטרוליט. אם נחבר את שני הלוחות החיצוניים זה לזה, בחוט תיל ממתכת המוליכה חשמל, יתהווה בסוללה זרם חשמלי.

המטענים החשמלים שנושאים איתם האלקטרונים הנודדים מלוח ללוח בתוך הסוללה יזרמו דרך חוט המתכת.

את התיל הזה, המכוסה שכבה של חומר מבודד, מחברים למכשיר שרוצים להפעילו בזרם החשמלי.
התשובות של פיטר
איך הקסם של התשובות של פיטר עובד?מתחילים את השאלה בנקודה והוא כבר כותב את האות פ' ואז רושמים את התשובה ובסוף נקודה נוספת. כמובן שהוא לא יציג את התשובה אלא את ההתחלה של "פיטר, ענה בבקשה על השאלה:", כך שאחרי התשובה כל מה שצריך לעשות הוא להמשיך לקשקש על המקלדת משהו עד שהוא יכניס את הנקודותיים בעצמו ויקפיץ את הסמן לשדה השני, של השאלה.

רושמים את השאלה שמתאימה לתשובה שהכנסתם וברגע שתכניסו את סימן השאלה בסוף - בינגו! - פיטר ירשום את התשובה למטה.

בהצלחה!

איך דברים עובדים

סוללות
מהן סוללות ליתיום?


ליתיום -Lithium הוא יסוד כימי ממשפחת המתכות האלקליות.חום הסגולי של הליתיום נחשב לגבוהים שבין המוצקים ומכאן משמש כאנודה בסוללה. הליתיום הוא המתכת הקלה ביותר, צפיפותו מחצית מצפיפות המים. ליתיום מגיב בקלות עם מים ועם אויר ולכן אינו נמצא בטבע במצב טהור והפקתו נעשית ממעיינות מינרלים ובאיזורים וולקנים. ליתיום משמש גם לתעשיות רפואיות ותעשיות עתירות ידע כמו גם בחלל.ליתיום טהור בחשיפה למים או אויר מתלקח מהר.
צמידים
איך לענוד צמידים בקלות?


בכדי להקל על ענידת צמידים המתקשים לעלות על כף היד, יש להכניס את כף היד כולה עד אמצע האמה בערך לשקית ניילון ואת הצמידים להחליק בקלות מעל הניילון עד שהם מוצאים את מקומם על היד.

ראו הדגמה בסרטון הבא:

https://youtu.be/XX9u6zqcwak


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.