» «
הסרת שיער
מה זה אפילציה וכיצד עושים זאת בהסרת שיער?אפילציה נעשית על ידי החדרה של מחט לזקיק כל שערה, וחימומו למשך חלקיק שניה, כדי למנוע גדילה חוזרת של השערה. בתהליך זה, הסרת כל שערה נעשית לחוד.

טיפולי אפילציה מתבצעים לרוב אחת לשבוע או פעמיים בכל שבוע, עד לסיום הטיפול.

אפילציה נעשית במקרים בהם השיער בהיר (בלונדיני, ג'ינג'י או מלבין), כיוון ששיער כזה לא ניתן להסיר בשיטות כמו לייזר.
עוד מקרה שבו מסירים באפילציה, הוא של אזורי גוף שאינם שעירים מאד, כמו הפנים. זאת מפני שהסרת שערה אחר שערה, באיזור מרובה שיער, הינה ארוכה ויקרה מדי, ביחס להסרת שיער בלייזר למשל.
אפילציה
מה תופעות הלוואי של הסרת שיער באפילציה?


אפילציה היא תהליך שאינו כואב, אבל עלולים להיות בו דברים שפחות נעימים, כמו פצעונים על הגוף, שלמשך מספר ימים עלולים קצת להטריד. פצעוני האפילציה הללו נוטים להגליד בתוך ימים אחדים ולא משאירים צלקות.


הגולשת יעל מזהירה:
==============
עשיתי אפילציה בפנים אצל קוסמטיקאית שנחשבת טובה והפנים שלי נהרסו. כיון שהעור שלי נוטה לאקנה החלה התפרצות של פצעים בכל הפנים נוצרו צלקות רבות ועד היום אני סובלת מכך..המלצה שלי היזהרו מאפילציה במיוחד מי שיש לו עור רגיש.
אפילציה
איך נמנעים מנזק בגלל השמש אחרי טיפול אפילציה?


אחרי טיפול אפילציה, האיזור המטופל נוטה להיות רגיש מאד לשמש ועלול להיפגע מכתמי עור (פיגמנטציה) ואף כוויות. לכן, יש לשמור עליו היטב מפני השמש.

עשו זאת כך:
===========
1. מרחו על האיזור שטופל קרם הגנה, עם מקדם הגנה 15 לפחות.

2. עשו זאת כל שעתיים.

3. היו "נדיבים" בכמות קרם ההגנה.

4. הקפידו על המריחה במשך 3 שבועות שאחרי גמר האפילציה.
אפילציה
מתי כדאי להסיר שיער באפילציה?


אפילציה מומלצת במקרים בהם השיער בהיר (בלונדיני, ג'ינג'י או מלבין), כיוון ששיער כזה לא ניתן להסיר בשיטות כמו לייזר.

עוד מקרה שבו מסירים באפילציה, הוא של אזורי גוף שאינם שעירים מאד, כמו הפנים. זאת מפני שהסרת שערה אחר שערה, באיזור מרובה שיער, הינה ארוכה ויקרה מדי, ביחס להסרת שיער בלייזר למשל.

אפילציה

הסרת שיער
מהי השיטה היעילה ביותר להסרת שיער מהפנים?


השיטה היעילה ביותר להברת שיער מהפנים היא האפילציה, שהינה מחט חשמלית המוחדרת לזקיק השערה וגורמת להרס שלה. לאחר שהזקיק הרוס כבר לא תצמח ממנו שערה. חסרונות הברת השיער באפילציה הם כאבים, פצעונים וכתמים המופיעים לעתים ועצם היותה אטית.
אפילציה
מתי כדאי לעשות טיפולים להסרת שיער באפילציה?הזמן העדיף להסרת שיער באמצעות אפילציה הוא החורף, זאת משום שהשמש עלולה להשאיר תופעות לוואי לא נעימות, כמו כוויות וכתמי עור (פיגמנטציה), שניתן להימנע מהם, בעיקר על ידי מריחה של קרם הגנה (מספר 15 ומעלה) על האיזורים שטופלו, אבל עדיף, אם ניתן, לכוון את הטיפול לזמן הנכון בשנה.
אפילציה
מהו טיפול אפילציה?


אפילציה היא שיטה להסרת שיער על ידי מחט חשמלית ההורסת את שורש השיער בעזרת זרם חשמלי. בשיטה זאת מוחדרת המחט לשערה שערה ואז נשלח זרם חשמלי ההורס אותה מהשורש. שיטה טובה, כיום מיושמת באזורים קטנים יחסית ועל שיער לבן.
אפילציה
איך ובאיזו אינטנסיביות מסירים שיער באפילציה?תהליך אפילציה כולל לרוב טיפולי אפילציה שמבוצעים פעם-פעמיים בשבוע, באופן רציף - עד לסיום הטיפול.

משך הטיפולים הוא כרבע שעה, על מנת שלא לגרות את האזור יתר על המידה.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.