» «
ארבע ההסכמות
מהי האהבה לפי ארבע ההסכמות?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", אהבה אמיתית היא לקבל את האחר מבלי לרצות לשנות אותו או אותה, כי אם היינו מחבבים אותם אז לא היינו רוצים לשנותם כל כך. אם יש שם צורך בכאלה שינויים אז אולי עדיף מלכתחילה לחפש מישהו שלא נרגיש צורך לשנות.
ארבע ההסכמות
איך להצליח לא לקחת ללב?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", כשאנחנו חשופים ולוקחים דברים אישית, דעה אחת קטנה יכולה להרעיל את כל תפיסתנו והדעה שלנו. הבה נסרב ללגום מכוס התרעלה של הלקיחה האישית ללבנו, של מה שאחרים אמרו או עשו. זה לא אישי ואלו לא אנחנו שם, אלא הם!
חברות
איך לשמור על חברויות בריאות?


בכדי לשמור על חברויות בריאות מציעים לנו בספר "ארבע ההסכמות", בואו נשתחרר מהצורך להיות צודקים! כשאנו מאמינים במשהו ומניחים שאנו צודקים, אנו עלולים להרוס קשרים ואפילו חברויות כדי להגן על דעתנו. אנחנו לא הכנסייה ולא האינקוויזיציה וממש לא חייבים להיות צודקים ולהגן בכל מחיר על האמונה שלנו!
ארבע ההסכמות
איך לעשות את המיטב שלנו?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", המיטב שלנו אינו זהה בנסיבות, מצב בריאותי, שעות או מצבי רוח משתנים. הבה נשתדל לעשות בכל הנסיבות את הטוב ביותר האפשרי ונימנע משיפוט עצמי, חרטה והלקאה עצמית. הבה נקדיש את תשומת ליבנו למצבנו עכשיו ונעשה את המיטב! - זו תחילתה של הבנה, תחילתו של חלום.

ארבע ההסכמות

הנחות
מהי הבעייתיות בהנח של הנחות לפי "ארבע ההסכמות"?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", הנחות הן בעייתיות מפני שאחרי שאנו מניחים אותן, אנו מתחילים להאמין שהן האמת הצרופה. אחרי הנחה שגויה שעשינו, כשמישהו חושב אחרת ממנה, אנחנו לוקחים את זה אישית ומגיבים בשלילת האמת שלו ובריב מיותר.
ארבע ההסכמות
איך לנהל קשר בצורה חכמה?


לפי הספר "ארבע ההסכמות" בכל סוג של קשר, אל לנו להניח שהאחר יידע מה אנו חושבים, מה רצוננו ומה מפריע לנו, אם לא אמרנו במפורש ובצורה בהירה את הדברים. בל נניח שהם מכירים אותנו כל כך טוב כי אז זה יוביל לריבים ולאכזבות, בנוסח של "איך הם יכולים היו לעשות זאת?" ו"היה עליהם לדעת.."
ארבע ההסכמות
איך לא לחשוש להיות אנו עצמנו?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", ההנחה הבעייתית של רוב האנשים היא שכולם רואים את הדברים כמוהם, חושבים, מחליטים ומרגישים כמותם. מכאן שאנו חוששים להיות עצמנו כי הרי אחרים יצחקו, ילעגו, ישפטו ויאשימו אותנו. זה בראש שלנו ואם לא נעשה זאת על אחרים יקל עלינו להאמין שהם לא יעשו זאת לנו. ואם הם כן, למי אכפת בכלל?!
ארבע ההסכמות
איך לקבל מה שאנו רוצים?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", על מנת להגדיל את הסיכוי לקבל מה שאנו רוצים הבה נאמר מה אנו רוצים, גם אם נקבל תשובה שלילית. הבה לא נניח שאחרים יודעים, יכולים לדעת או חייבים לדעת מה אנו רוצים, ובאותה מידה נקבל שאחרים גם הם אומרים מה רצונם ושלנו מותר להסכים או לסרב.


ארבע ההסכמות
מהי הסיבה שכדאי לעשות תמיד את המיטב?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", הבה נעשה את המיטב שלנו, לא מציפייה לפרס, אלא מאהבה. רק כך נוכל ליהנות מהעשייה. לעתים, דווקא משום שלא ציפינו לה, התמורה יכולה להיות גדולה ממה שיכולנו אי-פעם לחלום!
איך להשפיע לטובה על אנשים?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", הקסם שיש לנו מבוסס על מילותינו. המילים הללו יכולות להטיל כישוף על האחר או לשחררו מכישוף. הבה נהיה המשחררים מכישוף, המעניקים קסם וברכה לאנשים!
איך מצליחים לחיות חיים ללא פגיעות?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", אם לא ניקח דברים אישית, נצליח להשתחרר ולהפוך חופשיים יותר. כשלא ניקח דברים אישית נצליח לנהל חיים נעימים, ללא פגיעות.
איך לרכוש כלים לשינוי עצמי?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", על ידי חזרה מתמדת על עשיית הטוב ביותר שלנו, נרכוש כלים של מצוינות ושינוי שיאפשרו לנו ללמוד להשתנות גם בהסכמות האחרות, של הימנעות מהנחות, לקיחת דברים לא-אישית ושימוש במילים ושפה ראויות.
להגיע לשפע, הצלחה וחופש - איך עושים זאת?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", שימוש הגון והוגן במילים יוביל אותנו לשפע, הצלחה וחופש. הבה נברור את מילותינו ונשפר את חיינו!
איך להצליח לא להיפגע מאחרים?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", רק כשנלמד לראות אחרים כמו שהם, בלי להיפגע מהם אישית, לא ניפגע מדבריהם או ממעשיהם. שקר נניח, בא לרוב מפני שהוא או היא חוששים שנגלה שאינם מושלמים ואת זה, מה לעשות, אנחנו הרי יודעים.
למה חשוב לשמור על טוהר המילה?


לפי הספר "ארבע ההסכמות" מילותינו יכולות ליצור את החלום המקסים ביותר או להרוס את כל מה שמסביבנו. טוהר המילה יאפשר ליצור רק אהבה, יופי וגן עדן על האדמה!
איך להיות מחוסנים מרוע של אחרים?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", אם נדע לא לקחת אישית את הרכילות של אנשים עלינו, נהפוך להיות מחוסנים מהרוע והארס שלהם ולפרוח, במקום לטבוע בהם.
איך ליצור שינוי בחיים?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", חיינו ישתנו לחלוטין אם נפסיק להניח הנחות ומילותינו משום כך יהפכו טהורות ונקיות. הקסם שיבוא לחיינו מהשינויים הללו, יביא להגשמת החלומות והצרכים שלנו, כי רוחנו תהיה חופשית ליצור ולקבל.


איך להשתמש נכון בכוחה של המילה?


כך מסבירים בספר "ארבע ההסכמות" את השימוש הנכון בכוחה של המילה: הבה נאמר רק את מה שאנו מתכוונים אליו. בואו נימנע מרכילות על אחרים או דיבורים של הלקאה עצמית, כנגד עצמנו! הבה נשתמש בכוח המילה בשביל אמת ואהבה!
איך להפחית את הכאב בחיינו?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", כשאנו מסרבים לקחת הכל אישית, אנו נמנעים מכאבי לב רבים בחיינו. מקנאה לכעס ועד לעצב - הדברים הללו פשוט ייעלמו אם לא ניקח דברים אישית.
איך להתייחס לדעותיהם של אחרים עלינו?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", כדאי להתעלם ממה שאחרים חושבים על מעשינו ומחשבותינו ולא לקחת את דעתם באופן אישי. דעתם מבוססת על מי שהם ומה שהם מאמינים בו ולכן היא לא קשורה בנו אלא בהם ורק בהם.
איך לחיות חיים טובים יותר לפי הספר "ארבע ההסכמות"?
איך נוכל לחיות חיים טובים יותר?

לפי הספר "ארבע ההסכמות", אם נרצה לחיות טוב, כדאי שנשתחרר מהעבר. בלי כבלי העבר נוכל לחיות במלואם את החלומות על העתיד ולהתחיל להגשימם בהווה, במלוא האנרגיה וההתלהבות!
איך להגיע לשחרור פנימי?
מהו אגואיזם לפי ארבע ההסכמות?
למה לא כדאי לקחת דברים באופן אישי?
למה חשוב לעשות שימוש מדויק במילים?
מהי העשייה הטובה ביותר?


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.