» «
ארבע ההסכמות
איך להצליח לא לקחת ללב?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", כשאנחנו חשופים ולוקחים דברים אישית, דעה אחת קטנה יכולה להרעיל את כל תפיסתנו והדעה שלנו. הבה נסרב ללגום מכוס התרעלה של הלקיחה האישית ללבנו, של מה שאחרים אמרו או עשו. זה לא אישי ואלו לא אנחנו שם, אלא הם!
ארבע ההסכמות
איך לקבל מה שאנו רוצים?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", על מנת להגדיל את הסיכוי לקבל מה שאנו רוצים הבה נאמר מה אנו רוצים, גם אם נקבל תשובה שלילית. הבה לא נניח שאחרים יודעים, יכולים לדעת או חייבים לדעת מה אנו רוצים, ובאותה מידה נקבל שאחרים גם הם אומרים מה רצונם ושלנו מותר להסכים או לסרב.
ארבע ההסכמות
איך לנהל קשר בצורה חכמה?


לפי הספר "ארבע ההסכמות" בכל סוג של קשר, אל לנו להניח שהאחר יידע מה אנו חושבים, מה רצוננו ומה מפריע לנו, אם לא אמרנו במפורש ובצורה בהירה את הדברים. בל נניח שהם מכירים אותנו כל כך טוב כי אז זה יוביל לריבים ולאכזבות, בנוסח של "איך הם יכולים היו לעשות זאת?" ו"היה עליהם לדעת.."
ארבע ההסכמות
מהי האהבה לפי ארבע ההסכמות?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", אהבה אמיתית היא לקבל את האחר מבלי לרצות לשנות אותו או אותה, כי אם היינו מחבבים אותם אז לא היינו רוצים לשנותם כל כך. אם יש שם צורך בכאלה שינויים אז אולי עדיף מלכתחילה לחפש מישהו שלא נרגיש צורך לשנות.

ארבע ההסכמות

ארבע ההסכמות
איך לא לחשוש להיות אנו עצמנו?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", ההנחה הבעייתית של רוב האנשים היא שכולם רואים את הדברים כמוהם, חושבים, מחליטים ומרגישים כמותם. מכאן שאנו חוששים להיות עצמנו כי הרי אחרים יצחקו, ילעגו, ישפטו ויאשימו אותנו. זה בראש שלנו ואם לא נעשה זאת על אחרים יקל עלינו להאמין שהם לא יעשו זאת לנו. ואם הם כן, למי אכפת בכלל?!
ארבע ההסכמות
איך לעשות את המיטב שלנו?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", המיטב שלנו אינו זהה בנסיבות, מצב בריאותי, שעות או מצבי רוח משתנים. הבה נשתדל לעשות בכל הנסיבות את הטוב ביותר האפשרי ונימנע משיפוט עצמי, חרטה והלקאה עצמית. הבה נקדיש את תשומת ליבנו למצבנו עכשיו ונעשה את המיטב! - זו תחילתה של הבנה, תחילתו של חלום.
חברות
איך לשמור על חברויות בריאות?


בכדי לשמור על חברויות בריאות מציעים לנו בספר "ארבע ההסכמות", בואו נשתחרר מהצורך להיות צודקים! כשאנו מאמינים במשהו ומניחים שאנו צודקים, אנו עלולים להרוס קשרים ואפילו חברויות כדי להגן על דעתנו. אנחנו לא הכנסייה ולא האינקוויזיציה וממש לא חייבים להיות צודקים ולהגן בכל מחיר על האמונה שלנו!
הנחות
מהי הבעייתיות בהנח של הנחות לפי "ארבע ההסכמות"?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", הנחות הן בעייתיות מפני שאחרי שאנו מניחים אותן, אנו מתחילים להאמין שהן האמת הצרופה. אחרי הנחה שגויה שעשינו, כשמישהו חושב אחרת ממנה, אנחנו לוקחים את זה אישית ומגיבים בשלילת האמת שלו ובריב מיותר.


ארבע ההסכמות
הדרך להפסיק להניח הנחות - איך להפסיק להניח הנחות?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", עדיף שנשאל שאלות מאשר שנניח הנחות. הבה נתאמץ ונגייס את האומץ לשאול שאלה, כי ברוב המקרים קבלת תשובה וידיעת האמת תשחרר אותנו מהצורך להניח הנחות.
איך לרכוש כלים לשינוי עצמי?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", על ידי חזרה מתמדת על עשיית הטוב ביותר שלנו, נרכוש כלים של מצוינות ושינוי שיאפשרו לנו ללמוד להשתנות גם בהסכמות האחרות, של הימנעות מהנחות, לקיחת דברים לא-אישית ושימוש במילים ושפה ראויות.
מהי הסיבה שכדאי לעשות תמיד את המיטב?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", הבה נעשה את המיטב שלנו, לא מציפייה לפרס, אלא מאהבה. רק כך נוכל ליהנות מהעשייה. לעתים, דווקא משום שלא ציפינו לה, התמורה יכולה להיות גדולה ממה שיכולנו אי-פעם לחלום!
איך לחיות חיים טובים יותר לפי הספר "ארבע ההסכמות"?
איך נוכל לחיות חיים טובים יותר?

לפי הספר "ארבע ההסכמות", אם נרצה לחיות טוב, כדאי שנשתחרר מהעבר. בלי כבלי העבר נוכל לחיות במלואם את החלומות על העתיד ולהתחיל להגשימם בהווה, במלוא האנרגיה וההתלהבות!
איך לדעת שעשינו את הטוב ביותר עבורנו?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", את הטוב ביותר אנו עושים כשאנו עושים את מה שברצוננו אנו לעשות ולא כשאנו רוצים לפייס אנשים אחרים. הבה נגשים את משאלותינו על הצד הטוב ביותר!
למה חשוב לשמור על טוהר המילה?


לפי הספר "ארבע ההסכמות" מילותינו יכולות ליצור את החלום המקסים ביותר או להרוס את כל מה שמסביבנו. טוהר המילה יאפשר ליצור רק אהבה, יופי וגן עדן על האדמה!
איך להשפיע לטובה על אנשים?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", הקסם שיש לנו מבוסס על מילותינו. המילים הללו יכולות להטיל כישוף על האחר או לשחררו מכישוף. הבה נהיה המשחררים מכישוף, המעניקים קסם וברכה לאנשים!
מהו אגואיזם לפי ארבע ההסכמות?


בספר "ארבע ההסכמות" מוסבר שהאגואיזם הכי גדול הוא לקחת דברים אישית, כי כשאנו לוקחים דברים אישית, אנו מניחים שהכל, אבל ממש הכל, הוא עלינו וקשור בנו.
איך ליצור לנו עולם נעים יותר?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", איננו אחראים למעשים של אחרים, אבל כן על שלנו. מי שלא מכבד ואוהב אותנו, עדיף לתת לו ללכת, גם אם זה מעט יכאב בהתחלה, כך ניצור לנו סביבה נעימה יותר.


איך להיות מחוסנים מרוע של אחרים?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", אם נדע לא לקחת אישית את הרכילות של אנשים עלינו, נהפוך להיות מחוסנים מהרוע והארס שלהם ולפרוח, במקום לטבוע בהם.
איך להשתמש נכון בכוחה של המילה?


כך מסבירים בספר "ארבע ההסכמות" את השימוש הנכון בכוחה של המילה: הבה נאמר רק את מה שאנו מתכוונים אליו. בואו נימנע מרכילות על אחרים או דיבורים של הלקאה עצמית, כנגד עצמנו! הבה נשתמש בכוח המילה בשביל אמת ואהבה!
מהי הסיבה לעצב ופגיעות לפי ארבע ההסכמות?


לפי הספר "ארבע ההסכמות", העצב והפגיעות בחיינו רובם באו מדברים שלקחנו אישית והנחות שהנחנו. שווה להימנע מכאלה ולחיות חיים מאושרים.
איך להיות פחות שיפוטיים כלפי עצמנו?


הבה נשתחרר מהשיפוט העצמי - גם הדעות שלנו על עצמנו אינן בהכרח נכונות. לכן איננו חייבים לקחת דברים שעוברים לנו בראש באופן אישי! כך מוסבר בספר "ארבע ההסכמות".
איך להפחית את הכאב בחיינו?
איך להיות אנו עצמנו?
איך מצליחים לחיות חיים ללא פגיעות?
מהי העשייה הטובה ביותר?
למה חשוב לעשות שימוש מדויק במילים?


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.