» «

אריזות מזון

תזונה בריאה
מה ההבדל בין מוצר שרשום עליו "נטול" לבין מוצר שרשום עליו "ללא"?


מוצרים עליהם רשום "נטול" הם מוצרים שהיה בהם חומר שהוצא מהם במהלך ייצורם (לדוגמה קפאין), לעומת מוצרים שרשום עליהם "ללא" בהם אותו חומר לא היה כלל במוצר או שהיה בכמות קטנה ביותר.

כדאי לדעת שלא פעם רשום על מוצרים שונים "ללא" רק כדי להגביר את מכירתם, אך למעשה ברור מאליו שאותו רכיב לא היה אמור כלל להיות בהם. שימו לב.
אריזות מזון
האם יש משמעות לאורך רשימת המרכיבים באריזות מזון?


כן. בדרך ככל שרשימת המרכבים הרשומה על גבי האריזה היא ארוכה יותר, הדבר מעיד על כך שהמוצר יותר מעובד. הרשימה הארוכה כוללת לרוב פירוט של חומרי קרישה, חומרים מעכבי חימצון, צבעי מאכל, חומרי טעם וחומרי שימור.
אריזות מזון
מה ההבדל בין מוצר שרשום עליו "דל" לבין מוצר שרשום עליו "ללא"?


מוצרים שרשום עליהם "ללא" עלולים להכיל מזערית של הרכיב שלא אמור להיות במוצר המזון (לדוגמה שומן או כולסטרול) לעומת מוצרים שרשום עליהם "דל" שגם בהם יש כמות מסוימת של הרכיב אך בצורה מועטה ויותר מהכמות במוצר עליו רשום "ללא".
אריזות מזון
מה אומר הסימון E ולידו מספר על גבי אריזות המזון?


הסימון E ולידו מספר המצוין על גבי אריזות מזון הוא סימן בינלאומי המציין שהמוצר מכיל חומרים מיצבים או מעבים, חומרי שימור, צבעי מאכל, חומרי טעם ובנוסף מינרלים וויטמינים. לעתים אין מדובר בחומרים מזיקים, אולם אם כתוב גם שם הרכיב ייתכן שהוא אלרגני או בעייתי מסיבה אחרת.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.