» «
ביטוח
מהו הביטוח הסיעודי?


הסטטיסטיקה מלמדת כי אחד משלושה עלול להגיע למצב סיעודי בשלב כלשהו בחייו, אם זה כתוצאה מתאונה, מחלה או גיל מתקדם.
מצב סיעודי מוגדר כמצב בו אדם אינו יכול לבצע פעילויות יומיומיות או ADL (Average Daily Leaving) והן: להתלבש ולהתפשט, לקום ולשכב, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים וניידות.
אדם במצב סיעודי אינו יכול לבצע 3 פעולות מהפעולות היומיומיות או 2 כאשר אחת מהן היא אי שליטה על הסוגרים. מצב של תשישות נפש יכולה גם להחשב כמצב סיעודי.
המדינה משתתפת בחלק מההוצאות הגדולות, אך לא באופן מספק, ולכן יש צורך בביטוח סיעודי.
הביטוח הסיעודי מקנה קצבה חודשית בגובה שנקבע מראש ולתקופה שנקבעה מראש (3 שנים, 5 שנים או כל החיים).

מומלץ לבצע ביטוח סיעודי בפרמיה קבועה ולא בפרמיה משתנה מאחר ועם העליה בגיל התייקרות הפרמיה המשתנה הינה משמעותית ובנוסף בפרמיה הקבועה קיימים ערכי סילוק - כלומר ניתן להפסיק לשלם לאחר מספר שנים ולהיות מבוטחים בחלק היחסי של הזמן (בכפוף לטבלת ערכי סילוק של הפוליסה כמובן).הגולש ישראל שוויד ממליץ: בעריכת ביטוח סיעודי רצוי לרכוש פוליסה על בסיס של פיצוי חודשי קבוע ולא על בסיס שיפוי הנותן החזר הוצאות בלבד.
ביטוח סיעודי
איך לרכוש ביטוח סיעודי?


הנה הדברים שחשוב להקפיד עליהם ברכישת ביטוח סיעודי:

1. גיל המבוטח - ככל שגיל המבוטח צעיר יותר ניתן לרכוש ביטוח סיעודי ללא חריגות הנובעות ממצב בריאותי, על כן כדאי לעשות זאת.

2. רכישת פוליסה בגיל מבוגר - ברכישת פוליסה בגיל מבוגר קיים יש לדעת שהיא לא תכלול מספר רב של בעיות רפואיות שכבר היו למבוטח בעברו.

3. הגדרת מצב הביטוח - חשוב לשים לב מהן פעולות היום יום המוגדרות בביטוח ומהו מספרן. על פי פעולות אלה יוגדר הביטוח. בכל מקרה חשוב לא לרכוש ביטוח המחייב אבדן של יותר משלוש פעולות יום יומיות.

4. פוליסות המציעות ביטוח מלא לאחר אבדן שתי פעולות בלבד - ישנן פוליסות המציעות ביטוח מלא לאחר אבדן שתי פעולות בלבד, חשוב לשים לב היטב על אילו פעולות מדובר, במידה ואחת מהפעלות היא אבדן שליטה על הסוגרים חשוב לדעת שזו אחת הפעולות האחרונות ההולכות לאיבוד ויש לשקול היטב לקיחת פוליסה שכזו.

5. פוליסות מתחדשות - פוליסות מתחדשות הן בדרך כלל פוליסות קבוצתיות שאחת למספר שנים מתחדשות, יש לקחת בחשבון שבמקרים רבים חידוש הפוליסה מביאה עמה הרעת תנאים למבוטחים.

6. פרמיה משתנה - יש להיזהר מפרמיה משתנה כי כאשר עוברים את גיל 65 היא עולה מאוד.

7. החרגות - ישנן פוליסות המחריגות תאונות דרכים, תאונות עבודה ואשפוזים רגילים, שימו לב לפרטים הקטנים.

8. בדיקת תועלת הפוליסה - יש לבדוק מה הפרמיה החודשית לעומת הפיצוי שמציעים לכם עבורה ולכמה שנים תקפה הצעה זו.
ביטוח סיעודי
איך להמנע ממצב בו ילדים צריכים לממן את הוריהם בזיקנתם?בכדי להמנע ממצב בו מימון ההורים בעת זיקנה נופל על ילדיהם ותופס אותם לא ערוכים לכך מבחינה כלכלית, כדאי להפריש במהלך השנים כסף עבור ביטוח סיעודי למען ההורים, שבבוא היום ישמש אתכם עבור עזרה להוריכם ויאפשר להם להמשיך להזדקן בצורה מכובדת, מבלי שיצטרכו להשתמש בכל חסכונותיהם או נכסיהם למחיה וטיפולים סיעודיים.

ביטוח סיעודי
באיזה שלב בחיים כדאי לרכוש ביטוח סיעודי?ביטוח סיעודי כדאי לרכוש כמה שיותר מוקדם בחיים מהסיבות הבאות:

1. אין לדעת האם ובאיזה שלב בחייו אדם יהפוך לסיעודי (בשל פציעה, תאונה או סיבה אחרת).

2. הפרמיות בגילאים הצעירים יותר נמוכות וגם אם מבטלים אותן יש אפשרות לצבור סכום כסף לא מבוטל מבלי לשלם פרמיה נוספת.

ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי
האם ניתן לעשות ביטוח סיעודי לילדים?


בהחלט. ביטוח סיעודי לילדים ניתן לעשות דרך קופות החולים וחברות הביטוח ועד גיל 18 אין צורך לשלם על כך תשלום נוסף. במידה והביטוח נעשה מול חברת הביטוח העלויות הן נמוכות ובמידה ומפסיקים את הביטוח הזכויות שנצברו עומדות לזכות הילדים כמו גם ערכי הסילוק אותם אפשרי לקבל מראש בזמן ההתקשרות.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.