» «
בייביסיטר
איך להיות שקטים כשמשאירים את הילדים עם בייביסיטר?


בייביסיטר, שמרטף בעברית, הוא הכרח המציאות אצל רבים מאיתנו ההורים. הדאגה והחשש תמיד ילוו אותנו כשאנו משאירים את הילדים בהשגחת מישהו אחר, אך אם תקפידו לעשות זאת כשהכנתם אותה או אותו מראש כהלכה, תוכלו לצאת כשאתם שקטים יותר. הקפידו, לשם כך, על הדברים הבאים:

1. צרכי הילד במקום הראשון - וודאו שהבייביסיטר יודע מה מצופה ממנו ומה עליו לעשות בכל הנוגע בטיפול בילד או בתינוק, כולל כללי בטיחות בסיסיים (לא משאירים ללא השגחה על שידת החתלה, סגירת סורגי המיטה וכדומה).

2. אוכל ומזון - ודאו שהוא או היא יודעים להכין לילד את האוכל שלו בין אם זה בקבוק או כל מזון אחר. במידת הצורך השאירו הוראות כתובות וברורות.

3. היכרות עם הבית - ערכו להם סיור בבית, כולל מקומות העלולים להוות בעיה לילדים כמו מדרגות, מרפסת או יציאות שונות. הזכירו להם שהבית צריך להיות נעול והמפתח בהישג ידם. אם יש סוגים שונים של מפתחות ונעילות העניקו את ההסבר הדרוש.

4. כתובת ברורה - רשמו את כתובתכם במקום בולט וברור, במצב חירום ייתכן והוא יזדקק לתת הכתובת וישכח מהי בגלל הלחץ.

5. טלפונים נוספים - השאירו במקום בולט רשימה של מספרי טלפונים נוספים באם לא משיגים אתכם. כללו ברשימה זו גם מספרי חירום של המשטרה, מכבי אש, מד"א וקופת חולים, כולל של רופא הילדים. אם יש לכם יותר ממספר טלפון אחד ציינו אותו. רשמו גם טלפון של שכן או קרוב משפחה היכול לסייע במיידי.

6. תרופות - במידה והילד נוטל תרופה והבייביסיטר צריך לתת אותה רשמו הוראוצ ברורות ומסודרות, כך שלא ניתן לטעות בהן לגבי כמות וסוג.

7. מה מותר ומה לא - הגדירו בצורה מדוייקת מה הציפיות שלכם במהלך השמירה על ילדכם ומה אתם מרשים בזמן שהם ישנים. באם אתם מוכנים שיוזמן חבר או חברה נוספים ציינו זאת במפורש - כמה ובאילו שעות.
בייביסיטר
איך להרגיל את ילדי לבייביסיטר החדשה?


בין אם זו בחורה ובין אם בחור עושים את השמרטפות, חשוב קודם כל להכיר ביניהם לילד ולתת להם קצת זמן בנוכחותכם. משחק ביחד או היכרות בשיחה, סיפור ושאר מרכיבים של שבירת הקרח יסייעו להם להתקרב.

בפעמים הראשונות מומלץ להקפיד שהבייביסיטר מגיעה כשהילד עדיין ער ולוודא שהוא הולך לישון בידיעה מי שומר עליו. לאחר זמן ומשנוכחתם שנוצר ביניהם קשר בריא, תוכלו להפוך את העניין ליותר גמיש.

בכל מקרה, הקפידו להשאיר לבייביסיטר את הטלפונים שלכם או כיצד ניתן ליצור אתכם קשר, במקרה הצורך. במידה שאתם נכנסים למקום בו לא תהיה אפשרות לדבר אתכם ואם בכל זאת נוצר צורך חירום או דחוף אחר, נסו להשאיר פרטים של שכנה קרובה או מישהו זמין אחר.
מצלמות נסתרות
האם כדאי להתקין מצלמות נסתרות למטפלת?


יחסי מטפלת-הורים רצוי שיהיו מבוססים על אמון. מטפלת שנוקטת באלימות עלולה לעשות זאת רחוק מעיני המצלמה, לדוגמא: בעת הרחצה. יש מגוון דרכים ל"צפות" במטפלת ולאו דווקא דרך המצלמה (שהנו פתרון יקר ולא בהכרח נותן את כל התמונה).

כשמשאירים מטפלת עם תינוק חשוב לבחור מטפלת נכונה ובתקופת הניסיון חשוב לקרוא את הכתובת על הקיר ולהקשיב לתחושות הבטן ולשים לב לתגובות התינוק, בעת שהייתו עם המטפלת.
בייביסיטר
אילו פרטים חשוב לוודא שהבייביסיטר יודע/ת?


הנה 3 דברים שחשוב לוודא כשמשאירים בייביסיטר לשמור על ילדכם:

1. הכרחי לוודא שהם יכולים ויודעים ליצור קשר עם גורמי חירום כמו מגן דוד אדום, מכבי אש ומשטרה.

2. חשוב לוודא שיש להם טלפונים שלכם ושל שכן אחראי שיוכל לסייע בשעת הצורך.

3. הראו להם גם את המקום בו אתם מאחסנים את ציוד העזרה הראשונה ואם ישנן תרופות שעל אחד הילדים לקחת (החל ממשכך כאבים ועד למשאף) - ערכו להם רשימה מסודרת עם המיקום של כל תרופה.

בייביסיטר

בייביסיטר
איך אפרסם את עצמי לעשות בייביסיטינג כך שאנשים יסמכו עלי?


הנה מספר דרכים בהן תוכלו להציע את עצמכם כבייביסטר:

הכי טוב זה מפה לאוזן. בנוסף, תלו מודעות בשכונה, במכולת, בקניון ובסופר המקומיים. כשההורים הראשונים יהיו מרוצים, היעזרו בהם בתור ממליצים להורים נוספים שמתקשרים (בקשו את רשותם קודם).
בייביסיטר
איך משיגים עבודה כבייביסיטר?כדי להיות בייביסיטר הכינו כ-30-40 פתקים עם השם שלכם, מס' הטלפון שלכם ורשמו שאתם אחראים ואוהבים ילדים. (למשל - בייביסטר אחראית ביותר! אוהבת ילדים, בגיל ___ ). למטה תכתבו את השם שלכם ומס' הטלפון).

עמדו ליד הגן הקרוב אליכם ביותר (או בית הספר, אבל לא מומלץ).

כל אמא שבאה לקחת את הילד שלה, הסבירו לה על עצמכם ותנו לה את הפתק.

עובד מעולה! (מניסיון)
ילדים
מאיזה גיל אפשר לתת לילד להיות אחראי על אחיו הצעירים?


הגיל בו ניתן לתת לאח בוגר יותר להיות אחראי על אחיו הצעירים הוא גיל 12, כמובן תוך שיקול דעת והיכרות עם הילד והאם הוא בשל לכך. בכל מקרה חשוב שהילדים הצעירים ידעו שהאחריות היא בידי האח הבוגר והאח הבוגר ידע בדיוק מה עליו לעשות ומה תחום הסמכות שלו.
ילדים
מאיזה גיל אפשר לתת לילד להיות אחראי על אחיו הצעירים?


הגיל בו ניתן לתת לאח בוגר יותר להיות אחראי על אחיו הצעירים הוא גיל 12, כמובן תוך שיקול דעת והיכרות עם הילד והאם הוא בשל לכך, כמובן שיש חשיבות גם לגיל האח הצעיר והמלצה זו היא בהנחה שמדובר בשמירה על ילד גמול מחיתולים מעל גיל שנתיים. בכל מקרה חשוב שהילדים הצעירים ידעו שהאחריות היא בידי האח הבוגר והאח הבוגר ידע בדיוק מה עליו לעשות ומה תחום הסמכות שלו.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.