» «
דו
איך לבטל דו"חות חנייה?


לא תמיד ניתן לבטל דוחות חנייה, אך יש מקרים שזה מצליח וכדאי לנסות לפני שמשלמים קנס גבוה. הנה כמה מהדרכים:

- טעות ברישום הדו"ח: שגיאות רבות באופן רישום הדו"ח יכולות לגרום לביטולו, לרבות טעויות בצבע הרכב, מספרו, פרטים שלא מולאו כמו שעה ותאריך ואפילו כתב יד לא קריא של הפקח.

- תנאי סביבה הנתונים לפרשנות: ערכו סקירה קפדנית באיזור בו נרשם לכם הדו"ח, שימו לב איזה שלטים יש שם, האם האופן בו הם רשומים אינו פותח פתח לאי הבנה או פרשנות נוספת והיעזרו בצילומים תומכים.

- תקלה ברכב: אם חניתם במקום אסור בשל תקלה ברכב תוכלו לבקש מהעירייה ביטול קנס אליו יצורף מסמך מהמוסך בו תוקן הרכב וכן אישור גרירה.

- התיישנות: במידה הדרישה לתשלום הקנס נשלחה אליכם מסיבה כלשהי מעל שנה מיום קבלת הדו"ח (אפילו ביום אחד בלבד), הרי שהדו"ח מבוטל לפי חוק.

- המרת קנס באזהרה: על עברית חנייה ראשונה ניתן לבקש המרת קנס באזהרה. ניתן לעשות זאת פעם אחת בלבד ונטיית העיריות היא להסכים לכך אם מדובר בנהג ותיק ללא עבירות תנועה.

- בקשה למשפט: זכותו של כל אחד לבקש להישפט בפני שופט תעבורה ולנסות לקבל הקלה או המרה של עונש הקנס.

- דחיית תשלום הקנס עד לקבלת אזהרה ראשונה: דחייתו של תשלום הקנס עד לקבלת אזהרה ראשונה אינו יעלה לכם יותר כסף וקיים תמיד הסיכוי לאי סדר כלשהו בעירייה והאפשרות שדרישת הקנס לא תגיע ליעדה....


כמובן שטיפ זה אינו מעודד אי תשלום קנסות ומי שחנה ללא חוק צריך לשאת בעונש.
קטנועים
איך להימנע מדו"ח חניה לקטנוע?כדי להימנע מדו"חות חניה כדאי לעשות את הצעדים הבאים:

חפשו מקום חניה מסודר לאופנועים וקטנועים. חנו על המדרכה רק אם אין חניה מוסדרת לרכב דו-גלגלי.

אם החלטתם לחנות על המדרכה, הקפידו שלא להפריע להולכי רגל ועגלות נכים או עגלות ילדים. פקחים נותנים יותר דוחות לקטנועים שחוסמים את התנועה על המדרכה.

אם חונים על המדרכה, חנו לאורך המדרכה ולא לרוחבה, כדי למנוע הפרעה.

אם קיבלתם דו"ח חניה הקפידו לצלם את האופנוע עם הדו"ח במקום החניה ולפנות לעירייה בבקשת ביטול, בטענה שהדו"ח אינו מוצדק (בהנחה שחניתם במקביל למדרכה ולא לרוחבה, לא הפרעתם לתנועת הולכי הרגל ולא הייתה חנייה מיוחדת לרכב דו-גלגלי באזור). צרפו את התמונה לבקשת ביטול הדו"ח ורוב הסיכויים שהדו"ח יבוטל.
חניונים
איפה נמצאים כלי רכב שנגררו בתל אביב?חניון גרירה גלית ביד אליהו
רחוב וינגייט 1 (אחרי מכון וינגייט)
ימים א'-ה' 07:00 -20:00, יום ו' וערבי חג 07:00-14:00

חניון גרירה הים (דולפינריום)
רחוב הירקון 5
פתוח 24 שעות ביממה

חניון גרירה רידינג
מתחם רידינג
פתוח 24 שעות ביממה
דו
איך לבטל דו"חות חנייה של עיריית תל אביב?כדאי לדעת, ניתן פעם בשנה לבטל שניים מהם בטענה של מצוקת חניה. קיים נוהל בעיריית ת"א לבטל 2 דו"חות חניה בשנה, בטענה של מצוקת חניה. כל שעליכם לעשות הוא, פשוט לגשת למחלקת החניה ברח& שארית ישראל 13, ת"א (מול אצטדיון בלומפילד), לעמוד בתור לבחור את שני הדו"חות בעלי הסכום הגבוה ביותר והם מבטלים אותם במקום. לידיעתכם!


הערת המערכת: מדובר ככל הנראה בביטול לתושבי תל אביב בלבד ולדו"חות שניתנו באיזור שלכם בלבד.

דו"ח חנייה

דו
אני רואה פקח רושם לי דו"ח ועדיין לא סיים. מה לעשות?
סע מיידית מהמקום. סביר שהדו"ח יבוטל אם תקבלו בדואר ותפנה במכתב לרשויות הפיקוח. אם הם יסרבו - פנה לבית המשפט על בסיס "הגנה מן הצדק" (דוקטורינה, המכירה בסמכות בית המשפט לבטל כתב אישום שהגשתו או בירורו עומדים בניגוד לעקרונות הצדק וההגינות המשפטית) או "זוטי דברים" (שמציינת עבירה פעוטת ערך אשר אינה עולה כדי פגיעה ממשית בערך המוגן על ידי העברה).
דו
אחרי כמה שנים ובאילו תנאים מתיישנים דו"חות חנייה?מהרגע שבו קיבל אדם דו"ח חנייה, מחוייבת העיריה לבצע פעולה לגביית החוב, בתוך 3 שנים.

העיריה חייבת לשלוח שני מכתבים רשומים בנושא:
הודעה ראשונה - בתוך שנה מיום ביצוע העבירה
הודעה שנייה - בתוך 3 שנים מיום דרישת הקנס על ידה.

אם לא שלחה את אחד מהם - העבירה מתיישנת והעיריה אינה רשאית לבצע כל פעולה נוספת. יתרה מכך, אם גרמה לחייב נזקים כלשהם, העיריה היא ברת תביעה, אם ניסתה לגבות את החוב, במצב שבו הדו"ח התיישן. יש לכך תקדימים.
עובד מדינה
איך לקבל שירות טוב מעובד מדינה , במידה ולא קיבלת?
תודיע לו שאתה מתלונן עליו אישית עם הפרטים האישיים שלו, תאשים אותו שהוא שהוא עושה לך את זה בזדון, שהוא שונא אותך, שיש לו משהו נגדך, מניסיון זה עובד...


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.