» «
מחשבים
איך לדעת את הכיוון בו יש להניח דף במדפסת שלי להדפסה דו צדדית?


אם אתם רוצים לדעת כיצד להניח דפים במדפסת לצורך הדפסה דו צדדית, או להדפסה על צד רצוי וכיוון רצוי במדפסת (על טופס , נייר חברה או נייר מעוצב), עשו כך:

1. סמנו על דף ריק חץ הפונה כלפי מעלה.

2. הניחו את הדף והדפיסו משהו מהמחשב (לא משנה מה) כשאתם זוכרים באיזה כיוון היה החץ (למשל, כלפי מעלה ומצביע אל כיוון הקיר).

3. בדקו האם ההדפסה היא על הצד של החץ ובאיזה כיוון - אם היא על הצד של החץ והוא מצביע על ראש הדף אתם יודעים שזו הצורה להניח דפים במדפסת שלכם. אם זה שונה - עשו שוב את התהליך כשאתם מניחים דף חדש עם חץ בכיוון המשוער.

לאחר בדיקה או שתיים, תדעו בדיוק את הכיוון. קחו טוש בלתי מחיק וסמנו על המדפסת כיצד להניח את הדפים (למשל, סמנו חץ לכיוון הרצוי ואת המלים "כלפי מעלה" או "כלפי מטה").
צילום דיגיטלי
כשאני מדפיס צילומים דיגיטליים הם יוצאים מעט מטושטשים. מה ניתן לעשות?


בהדפסה יש ריכוך מסוים של התמונה שנובע מפיזור הדיו על הנייר. לכן, עוד לפני ההדפסה, כדאי לחדד את התמונה בתוכנת עריכת תמונות, מה שיהפוך אותה אמיתית ומלאת חיים, לעומת הגירסא המרוככת. האפקט הנדרש הוא Sharpen בתוכנות שונות או Unsharp Mask שבפילטרים של תוכנת פוטושופ (תפריט Filter ותת תפריט Sharpen). הפרמטרים הם Amount שקובע עד כמה נחדד את התמונה, Radius שהוא רדיוס האיזור שעליו יחול השינוי לכל פיקסל ו-Threshold שהוא סף השינוי בין פיקסלים שיחייב חידוד (ככל שתנמיכו את הסף יחודדו יותר פיקסלים בתמונה).
צריבה
האם כדאי להדביק מדבקות על דיסקים?


מדבקות על דיסקים שצרבתם הם דבר אסתטי ויפה, במיוחד אם השקעתם בעיצוב והדפסה איכותיים.

מאידך, שימו לב שדיסקים שמיועדים לתקופה ארוכה, ובמיוחד לגיבויים שאמורים לשרוד זמן רב, אין בשום אופן להדביק עליהם מדבקות!

המדבקות ברובן כוללות חומרי דבק שעם הזמן פוגעים באיכות והאמינות של חומר הדיסק וחומר יקר ביותר יירד לטמיון ולא יהיה שימושי.

מעבר לכך, גם כאן נזכיר שאורך החיים המובטח לדיסק צרוב הוא עד 5 שנים כך שגיבויים של חומר חשוב בכל מקרה כדאי לרענן אחת למספר שנים (על ידי שכפול הדיסק למדיה חדשה).
תמונות פספורט
איך לצלם תמונות פספורט בבית?


ישנן שתי דרכים לצלם תמונות פספורט לבד:

אחת פשוטה - ראו בדיסקבר בתגית "תמונות פספורט".

והשניה מקצועית ויסודית אך איטית יותר. הרי היא:

יש להקפיד לצלם במצלמה איכותית ורצוי עם פלאש חיצוני עם מטריה עם יש.
הרקע צריך להיות לבן או תכלת, חלק לחלוטין.

להקפיד על ראש ישר למצלמה בלי הבעות פנים מיותרות, חשוב שלא יהיו עיניים אדומות ולכלול ראש וכתפיים בתמונה.

אחרי הצילום מכניסים את התמונה לתוכנת עריכה ומתקנים מה שצריך, מגדירים נייר גודל 10*15 ואת גודל התמונה 3.5*4.5 ומשכפלים אותה ככה שייכנסו 6 תמונות עם מרווח או 8 צפופות.

שולחים להדפסה בחנות צילום ב-3 עותקים וככה יהיו מקבלים 24 תמונות פספורט בעלות של פחות מ-2 ₪.

חשוב להקפיד על איכות גבוהה של צילום אחרת ייתכן מצב שלא יקבלו את התמונה במוסדות הרלוונטיים (שגרירויות וכו').

שימו לב שיש מוסדות עם דרישות מיוחדות, כמו שגרירות ארה"ב שרוצים גודל 5X5 וכיוב'.

בהצלחה!

הדפסה

ספר מחזור
איך להכין ספר מחזור לסיום בית ספר יסודי?
אלו הדברים שיש להכין ולתכנן עבור ספר מחזור לסיום בית ספר יסודי:

1. קביעת מסגרת תקציב - יש לקבל הצעות מחיר עבור עיצוב הספר, צילום תמונות הבוגרים והדפסה.

2. בחירת מעצב לספר - יש לראות מספר עבודות ולקבל המלצות על מעצב/ת ובמקביל לקבל ממנו פרטים על אופן העבודה ולוחות זמנים.

3. בחירת צלם - לתמונות בספר תפקיד חשוב, בסוף, כך יזכרו את הילדים. כדאי לפנות לצלם היודע לצלם טוב ובעל מצלמה איכותית ולא להתפשר על הורה שיתנדב לצלם תמונות בינוניות.

4. יום צילומים לילדים - יש להודיע מראש על יום ושעת צילום הכיתות, רצוי שכל הילדים יגיעו בחולצות בית ספר במצב טוב. יש לצלם כל ילד בנפרד, רצוי כל הילדים יצולמו על אותו רקע, אך יש להתייעץ עם מעצב הספר בנודע להעדפותיו ובנוסף יצולמו תמונות מחזור של כל כיתה. ניתן לצלם תמונה אחת רגילה והשנייה שהילדים משתטים בה.

5. יום צילומים למורים - יש להחליט מראש איזה תמונות של מורים יכנסו לספר (כל מורי בית הספר, מורי השכבה בלבד וכדומה), להודיע למורים מראש על הצילומים ולערוך אום במרוכז.

6. בדיקת איכות התמונות - נציג ועד ההורים יעבור עם הצלם על התמונות ובמקרים חריגים בלבד, אם תמונה יצאה באיכות גרועה או מביכה יצולם הילד שוב.

7. החלטה לגבי התוכן הכתוב - נציגי ועדי ההורים יקבלו החלטה לגבי התוכן הכתוב. בדרך כלל נהוג שהילדים כותבים זה על זה חמשירים (מפרגנים בלבד), כל ילד כותב מה הוא הכי יזכור מבית הספר, מה הכי אהב, מה ירצה להיות כשיהיה גדול ועוד שורת ברכה אישית מהמחנכת. רצוי לחלק דפים שבראשם רשום שם הילד ועליהם ייכתב כל הטקסט השייך לאותו ילד, בכדי שניתן יהיה להעביר את החומר בצורה מסודרת למעצב.

8. החלטה על קונספט עיצובי - האם מדפיסים בצד אחד של העמוד או בשני הצדדים, באיזה גודל רוצים את התמונה, האם העיצוב יהיה בנושא מסוים הקשור לעולם התוכן הלימודי או החברתי של הילדים וכדומה.

9. איסוף ברכות - יש לבקש ממנהל/ת בית הספר, הסגן, מחנכי הכיתות בהווה ובעבר לכתוב מספר שורות של מילות פרידה לכיתות השונות ולשכבה כולה.

10. הכנת דפי קשר - יש להכין דפי קשר שיכללו את שם התלמיד, כתובתו, טלפון בבית, טלפון נייד וכתובת מייל. יש להחליט האם פרטים הללו יהיו רשומים ליד תמונתו של כל ילד או בסוף הספר כרשימה אחת.

11. שילוב תמונות מהעבר - ניתן לשלב בספר תמונות מאירועי הכיתה או תמונות מחזור משנים קודמות, יש לבחור את הטובות שבהן ולהקפיד שמופיעים בהן כמה שיותר ילדים.

12. העברת החומרים למעצב - יש להעביר את כל חומרי הספר בצורה מאורגנת ומסודרת למעצב הספר, תמונות לפי כיתות בצירוף שם התלמיד או המורה ליד כל תמונה, ברכות, טקסים וכדומה.

13. קבלת דוגמאות - יש לקבל מהמעצב 2-3 (יש להחליט מראש כמה) דוגמאות לאפשרויות עיצוב ולבחור את המועדפת עליכם.

14. הגהה - יש לעשות הגהה מדוקדקת לפני הדפסה על שמות התלמידים ושאר הטקסטים בכדי לוודא שלא נפלה שום טעות.

15. חשוב שלכל כיתה יהיה נציג אחראי וההחלטות תתקבלנה במשותף ולשביעות רצון כולם.
הפקת ביוגרפיה
למה במקום מסוים מציעים לי הפקה של ספר במחיר נוח, ובמקום אחר דורשים סכום גבוה בהרבה?
השוק הוא תחרותי. כדי להציע לך הפקה זולה – יש צורך להוזיל את העלויות. אפשר למשל לשלוח למפגשים המוקלטים אדם חסר ניסיון או סטודנט צעיר, אפשר לבטל לחלוטין את שלב העריכה וההגהות, או לתת למזכירה לערוך ולהגיה את הספר, ולקוות שאתה, הלקוח, לא תרגיש בכך. רוב הביוגרפיות האישיות מופצות בקרב קהל מצומצם של משפחה וחברים, ועם קצת מזל אף אחד מהם לא ישים לב לרמה הירודה של הספר.
כדאי לזכור, בהקשר זה, שביוגרפיה אינה מקרר או מיקרוגל, שאתה קונה לאחר שבחרת דגם מסוים ויכול לקבל אותו דגם בכל חנות למוצרי חשמל. בהפקת ספר ביוגרפיה אינך קונה מוצר, אלא תהליך.


הגולש נתנאל פלג מוסיף: כבעל בית דפוס אני יכול לומר לך שיש הבדלים משמעותיים באופן ההפקה- הבדליםהמשפיעים על המחיר שתקבלי. לדוגמא, השיטה המסורתית בה מייצרים גלופות (לוחות מתכת) היא היקרה ביותר עבור הספר הראשון, אולם עבור 1000 עותקים ומעלה נמצא כי היא הזולה ביותר. לעומת זאת, השיטה המודרנית - ההדפסה הדיגיטלית - היא השיטה שנכנסה בשנים האחרונות באופן מאוד משמעותי לשוק. בשיטה זו אין יצור גלופות. ההדפסה נעשית ישירות מתוך הקובץ. היתרון היחסי הינו עלות נמוכה מאוד כבר בספר הראשון, אולם הדפסת כמות עותקים גבוהה, בדרך-כלל, אינה מביאה להורדה ניכרת במחיר הספר. זאת ועוד, נושא הכריכה גם הוא מהווה חלק ניכר מהתמחיר. יש בתי דפוס המוסרים את הספרים לכריכייה מקצועית ולכן העלות יותר יקרה. לעמתם, יש בתי דפוס המחזיקים בציוד כריכה משלהם ולכן יש ביכולתם לתת מחיר נוח יותר ומועד אספקה קצר. אצלנו, לדוגמא, יש כל הציוד החל מההדפסה ועד הכריכה והגימור. אנחנו יודעים לתת מענה על כל כמות של ספרים בכריכה רכה או קשה. רבים מלקוחותינו תמהים כיצד ניתן להגיע לאיכות מוצר גבוהה כל-כך המחיר נמוך יחסית.

מדפסות
איך לחסוך בעלויות ההדפסה?הנה 5 טיפים לחסכון בעלויות ההדפסה:

1. מומלץ להדפיס טיוטות או כל חומר שאינו מחייב איכות גבוהה תוך כיוון המדפסת למצב חסכוני (Economic או הגדרה דומה - בהתאם ליצרן) או במצב "טיוטה". רק במסמכים שמחייבים איכות גבוהה - לשנות ל-Best.

2. דברים לצרכים פחות חשובים ניתן להדפיס בשני צידי הדף ואפילו מצידם השני של דפי "נפל" שהמדפסת מוציאה, עם הדפסות לא תקינות.

3. השתמשו בדיו ממוחזר, במקרים המומלצים (ראו טיפ בנושא).

4. הימנעו ממדפסת הזרקת דיו - הוצאות הדיו שלה עצומות ולרוב לא מוצדקות (אפילו את הילדים אפשר לחנך להדפסות בשחור-לבן, במדפסת לייזר חסכונית).

5. הדפיסו רק את החלק שאתם צריכים, מדפי אינטרנט. עשו זאת כך: סמנו את החלק הרצוי להדפסה ואחרי לחיצה על "הדפסה" בחרו את האופציה "קטע נבחר".
תמונות
איך לבחור אתר להדפסת תמונות?


לפני שאתם בוחרים אתר להדפסת תמונות, כדאי לשים לב למספר נקודות:

1. בדקו מי השכנים, מה האיכות של החומרים שמוצגים, ולא רק בדוגמאות (שאלו חברים, התייעצו עם מי שכבר משתמש).

2. רצוי בפעם הראשונה לבצע הזמנה קטנה (או את המינימום הנדרש) על מנת לבדוק את איכות הפיתוח.

3. בדקו האם יש סכום מינימום להזמנה.

4. בדקו תנאי שירות ותמיכה רך הטלפון.

5. בררו האם יש חנות הקרובה למקום מגוריכם, שם תוכלו לאסוף את התמונות, ללא צורך בשירותי דואר או שליחויות.

6. בררו האם ניתן לעקוב דרך האתר על מצב ההזמנה וטיפולה.

7. שטח אחסון ובנית אלבום וירטואלי ממנו ניתן להזמין תמונות - ודאו כי שירות זה אכן ניתן, באתר אותו בחרתם.

8. השוואת מחירים מומלצת בכל מקרה, לפני הזמנת עבודה.


מדפסות
איך לחסוך בשימוש במדפסת מהרגע הראשון?


הנה דרכים לחסכון בשימוש במדפסת:

1. במידה וניתן להשתמש בהדפסה לשחור לבן בלבד ,לכו על לייזר. זה יוצא הרבה יותר זול בסופו של דבר.

2. בכל מדפסת, כולל לייזר, כאשר מתקינים בפעם הראשונה ,יש ללכת להגדרות של המדפסתת ולהגדיר מצב חסכוני. בכל מדפסת זה מוגדר אחרת, כי החברות מגדירות מצב גבוה ואז הדיו/טונר נזלל. במידה וזקוקים להדפסה איכותית נכנסים ומשנים.


המערכת מוסיפה עוד כמה המלצות:

1. השתמשו בטונר ממוחזר. אין בו בעיה והאיומים על הרס המדפסת מופרכים.

2. בטלו את האופציה של הדפסת נייר ראשון בהדלקה. היא בזבזנית.

3. השתמשו בצד השני של ניירות שהודפסו סתם, בתור הדפסות טיוטה.
איזו תוכנה חופשית מומלצת ליצירה של קבצי PDF?


תוכנה חינמית בשם dopdf יוצרת מעין "מדפסת" נוספת שכאשר "תדפיס" אליה היא תיצור קובץ PDF ממה ששלחת להדפסה. התוכנה חופשית לחלוטין.
לעומתה, PDF995 עובדת בצורה דומה אך מעלה פרסומת עבור כל יצירת קובץ pdf - שווה.

חינמית אחרת שמומלצת היא cutepdf - גם ללא פרסומות.

ואם מדובר בקבצי תמלילים, אז חשוב לציין שגם Open Office החינמית וגם ה-Google Docs (השירות המקוון החינמי שמתחרה באופיס), שתיהן מאפשרות יצוא של קבצי PDF ממעבד התמלילים שלהן.
באיזה אתר אפשר להכין פוסטרים ענקיים מתמונות שברשותנו?


באתר המצורף תוכלו ליצור פוסטר בכל גודל שתרצו, מכל תמונה שברשותכם.

השיטה פשוטה:

1. בוחרים תמונה ומעלים אותה לאתר.

2. בוחרים גודל על ידי בחירת מספר החלקים שרוצים להדפיס בדפי A4

3. מורידים את החלקים המוכנים בקובץ PDF.

4. מדפיסים את הפוסטר.

5. תולים על הקיר.


הערה חשובה:
אפשר לתלות עם מרווח בין הדפים ואז נוצר אפקט אמנותי, במקום ההדבקה המכוערת, כשמצמידים (ראו בגלריית התמונות ששלחו גולשים לאתר).
איך להמיר קובץ מכל תוכנה שהיא לקובץ PDF?


בקישור המצורף ניתן להוריד את ה-Driver וה-Converter ולאחר התקנה של שניהם תוכלו לבחור הדפסה של כל קובץ ובמקום מדפסת, לבחור את PDF 995. התוצאה תהיה שאחרי שתקבעו איפה אתם מעוניינים לשמור את ה-PDF של ה"הדפסה", הוא יופיע כקובץ PDF במיקום שבחרתם.

הורידו את שני אלה:

Pdf995 Printer Driver
Free Converter
היכן ניתן להדפיס תמונות באיכות מקצועית?
בשל הפופולאריות ההולכת וגדלה של השימוש במצלמות דיגיטליות, כיום ניתן להדפיס תמונות מקצועיות בכל חנות צילום המתמחה בפיתוח. אם צילמתם את התמונה באיכות טובה תוכלו לקבל תוצאה מקצועית.

כדאי לזכור שכיום ניתן גם להשיג תוצאות טובות בהדפסה עצמית בזכות ההתקדמות ביכולות הטכנולוגיות של המדפסות הביתיות. כדאי מאד לשקול גם אפשרות זו.
האם להחליף את הטונר במדפסת לייזר שמדפיסה דהוי?כאשר מדפסת הלייזר מדפיסה חלש מאוד כדאי לפזר את הטונר שאולי נדבק לדפנות המיכל. הוציאו את מיכל הטונר מהמדפסת ונערו אותו מצד לצד ומהגוף והלאה (לקרב ולהרחיק). הכניסו בחזרה וההדפסה אמורה להשתפר. אם לא - סימן שהמיכל גמור.
איך מדפיסים כתובת ישירות על מעטפה במעבד התמלילים Word?


בתפריט "כלים" (Tools) בוחרים את תפריט המשנה "מכתבים ודברי דואר" ושם בוחרים את "מעטפות ותוויות". בחלון מקלידים את הנמען והשולח ומדפיסים: כשהמעטפה במדפסת לוחצים על "הדפסה" (אם רוצים לשנות את גודל המעטפה לוחצים על כפתור "אפשרויות" ומגדירים את הגודל שמדדתם).
איך להדפיס רק חלק ממסמך בתוכנת Windows?להדפסת חלק מהדף, סמנו את החלק שברצונכם להדפיס, לחצו על צירוף המקשים Ctrl + P ובחרו את האפשרות "הדפס את הקטע הנבחר" או "בחירה" - כך יודפס רק מה שבחרתם על המסך ולא כל השאר.
איך מדפיסים מתוך Finale רק תפקידים בודדים?
להדפסה של תפקידים בודדים בוחרים מתפריט File את הפקודה "Extract Parts" וברשימה מסמנים איזה תפקיד (או תפקידים - אם רוצים שניים ביחד, לנגנים סמוכים) להדפיס.


איך לחסוך כסף בשימוש במדפסת?
איך חוסכים בהדפסה ממחשב?


בכדי לחסוך כסף ניתן לבחור בתוכניות שיוזילו כמעט במחצית את השימוש במדפסת, במידה ואינכם משתמשים באופן קבוע במדפסת צבע.

בחרו בתוכניות אלה:
Draft - הדפסה באיכות טויטה
Grayscale - הדפסה בשחור לבן

בהצלחה!
איך להדפיס בעזרת המקשים, בתוכנות הכלולות ב-Office?


כדי להדפיס בעזרת מקשים בתכנת הכלולות ב-Office לחצו על צירוף המקשים Ctrl + P. זהו קיצור של המלה Print והוא נהוג במרבית תוכנות Windows.
איך אפשר לחסוך בדפי המדפסת?כדי לחסוך בהדפסה ניתן להדפיס שני עמודים בתוך דף A4, ע"י שינוי של מספר העמודים בדף, ע"י Pages per Sheet.
איפה ניתן להוריד דגמים תלת מימדיים להדפסה?האתר המצורף הוא מעין "יוטיוב של התלת מימד". thingiverse.com הוא אתר שיתופי ענק שבו מעל 100 אלף דגמי תלת מימד. ניתן להתרשם ולהוריד את הדגמים בחינם. ההדפסה במדפסות תלת מימד מהסוג שיש כיום בכל מקום.
איך להדפיס קובץ או חלק ממנו בעזרת המקשים, בתוכנות Windows השונות?
מה לעשות כשמדפסת הלייזר שלנו מדפיסה חלש בצד אחד של הדף?
איך לבטל הדפסת מסמך לאחר שכבר נתנו פקודת הדפסה?
איזה פורמט של קובץ גרפי הכי טוב להדפסת פוסטר?


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.