» «
נדל
איך אפשר לקבל החזר מס שבח?


כך אפשר לקבל החזר של מס שבח:

מכירת דירת מגורים ודירה שנתקבלה בירושה בפטור ממס - ניתן לקבל פטור ממס במכירת דירת המגורים , ובמכירת דירה נוספת שהתקבלה בירושה ללא תקופת המתנה . התנאי שיש לבדוק הוא שאילו היה המוריש בחיים והיה מוכר את הדירה שהוריש היה זכאי לפטור ממס על דירתו . במקרה שהמוריש לא עומד בתנאי זה , יש לחכות תקופת צינון למכירת הדירה , אחרת זו תחויב במס ותביא "לתאונת מס" קשה.

יצירת הפסד הון במכירת דירת מגורים והכרה בהוצאות המשכנתה - במקרה בו מעוניין מוכר הדירה , למכור דירה נוספת שברשותו תוך תקופה של 4 שנים , הרי במקום "לשרוף" את הפטור במכירת הדירה , מומלץ לערוך תחשיב הכולל הוצאות מימון , שכ"ט עו"ד וכו' ולחשב שבח במכירת הדירה. במקרים רבים , לאור הוצאות המימון בשל המשכנתא , מסתבר כי קיים למעשה הפסד הון במכירת הדירה ואז יוכל המוכר להשתמש "בפטור" בעת מכירת הדירה השנייה.
במקרה שכבר הוגשה בקשת הפטור קיימת מצד שלטונות המס גמישות לאפשר חרטה ולקבל את תחשיב הפסד ההון במקום בקשת הפטור.

במקרה של "תאונת מס" ישנה דרך חזרה: בהוראת ביצוע נקבע, כי במכירה שבה לא התבקש פטור, אלה תשלום מס מופחת או הפסד הון ושלטונות המס לא קיבלו זאת , המוכר יהיה זכאי לקבל הארכת מועד של שלושה חודשים מן היום, שנשלחה לו הודעת החיוב במס, לצורך הגשת בקשה לפטור.

קיזוז הפסדים משוק ההון משבח המקרקעין - במקרה בו חויב המוכר במס בגין מכירת המקרקעין ויש לו הפסדים משוק ההון שנוצרו בשנת מכירת הנכס ו/או בשנים שקדמו לכך , ניתן לקזז הפסדים אלה מול השבח ולהפחית משמעותית את חבות המס . הפסדים משוק ההון כוללים הפסדי הון ממכירת ניירות ערך סחירים , מק"מ , אג"ח , אופציות ועסקאות פורוורד.
ביטוח משלים
על מה להקפיד כשפונים לטיפול רפואי דרך הביטוח המשלים?כשעושים טיפולים רפואיים או ניתוחים דרך הביטוח המשלים יש לשים לב לדברים הבאים:

1. בחירת רופא ובית חולים מתוך אלו המופיעים ברשימות הביטוח המשלים, על מנת לזרז את קבלת התור וההחזרים הכספיים שלאחר הטיפול.

2. במידה והחלטתם לפנות \לרופא או בית חולים שאינם חלק מהרשימה, וודאו עם הביטוח שתקבלו החזר על טיפולים אלה ובקשו לקבל אישור כתוב ומפורט על סוג הטיפול וגובה ההחזר הכספי.

3. הקפידו לקבל מהרופא את כל חוות הדעת והתיעודים שנעשו לגבי מצבכם הרפואי לפני ואחרי הטיפול, כולל פירוט על סוג הטיפול ומהלכו.

4. למדו את כל המידע הדרוש לגבי סוג הטיפול, הרופא ובית החולים שבו תטופלו בכדי שלא תופתעו הפרוצדורה כזו או אחרת שלא הייתם מודעים לה.

5. במקרה של בעיה מול הביטוח המשלים ניתן לפנות לנציבות הקבילות במשרד הבריאות , אשר יכולה לכפות על הביטוח המשלים לכסות הוצאות טיפול מסוים, אם, כמובן, התלונה נמצאה צודקת לאחר הבדיקה. פרטי יצירת קשר עם נציבות הקבילות במשרד הבריאות ניתן למצוא בטיפים שניתנו בתגית "משרד הבריאות, יצירת קשר".
סרטן
אילו זכויות יש לחולי סרטן המקבלים טיפולי הקרנות?אלו זכויותיהם של חולי סרטן המקבלים טיפולי הקרנות:

1. השתתפות ב-50% מעלות טיפול שיניים משקם ומשמר לפני טיפול כימותרפי או טיפול הקרנות.

2. כיסוי מלא של טיפול שיניים משקם או משמר לאחר סיום הטיפולים (לפי תעריפי הקופה אליה הם משתייכים).

3. החזר הוצאות דמי הנסיעה לבית החולים הלוך וחזור בתחבורה ציבורית.

4. קבלת החזר של 50% בהוצאות הנסיעה לטיפולים במונית או באמבולנס.
משמרות
האם לעובדי משמרות מגיעה הנחה במס?


כן. לאנשים העובדים במשמרת שנייה ושלישית במפעלים העובדים 24 שעות ביממה מגיעה הנחת מס של 15% עבור המשמרות הללו בתנאי שהעובד חיוני חקו היצור ושעת העבודה מתחילה לאחר 14:00 ונמשכת לפחות שבע שעות ברצף. חשוב שעובדים יוודאו בתלוש השכר שלהם שאכן נכנס להם זיכוי זה שאמור להיות מחושב אוטומטית, במידה ולא התקבל הזיכוי בשנת המס יש לפנות למעסיק ובמידה והסתיימה שנת המס יש יש לפנות לרשות המסים על מנת לקבלו, לשם כך יש למלא טופס 135. ניתן לבקש החזרים עד 6 שנים לאחור.

החזרים

קופת חולים
האם אפשר לקבל פיצוי כספי על ניתוח המתבצע דרך קופת חולים?בהחלט. לעיתים חברות הביטוח מיטיבות עם חולים אשר לא תבעו אותם ומעניקות להם פיצויי כספי של עד 60%, על ניתוח המתבצע בקופת חולים.

על מנת לנסות ולהשיג פיצוי זה, יש לפנות לחברת הביטוח שלכם באמצעות הדואר, ולצרף העתק מכל מסמך רלוונטי הקשור לניתוח.
זכויות עובדים
האם מגיע החזר מס למי שלא עבד שנה שלמה?בהחלט. עובד שעבד רק חלק מהשנה זכאי להחזר ממס הכנסה, שכן הסכום שנגבה ממנו במשכורת חושב על פי הכנסה עתידית לשנה שלמה. במידה והעובד עבד רק חלק ממנה, מגיע לו החזר על החלק היחסי. יש למלא טופס 135 (אותו ניתן להוריד מהאתר רשות המסים) ואליו לצרף טופס 106 ממקום העבודה.
קופת חולים
כמה פעמים בשנה אפשר להתייעץ עם רופא מומחה ולקבל החזר כספי מקופ"ח?


3 פעמים בשנה. אתם משלמים וקופות החולים (כולן) מחזירות סכום של כ-500 שקל בכל פעם. השנה מתחילה לרוב בעת ההתיעצות הראשונה, אך הגדרתה משתנה מקופה לקופה. דרשו מהרופא קבלה, שאותה עליכם לשלוח לקופת החולים.
קופת חולים
האם יש תיקרה שמעליה מקבלים החזר מקופת חולים?


סכום האגרה לקופת החולים הוא הוא 24 ש"ח לכל רופא או מכון פרטי לרבעון (כלומר, אפשר לחזור ולבקר באותו רבעון ללא תשלום נוסף). משפחה ששילמה לרבעון מעל 140 ש"ח (לגימלאים 70 ש"ח), זכאית להחזר העודף מהקופה. שמרו על טופסי (או העתקי) ההפנייה (טופס 17) כהוכחה. אגב, בדקו מתי מסתיים הרבעון לכל טופס הפנייה (צריך להיות כתוב במפורש).


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.