» «

וועד בית

וועד בית
מה לעשות כשדייר מסרב לשלם לוועד הבית?


אלו הפעולות שיש לעשות כאשר אתם נתקלים באי תשלום ועד הבית של מי מדיירי הבניין:

1. לתת התראה בכתב למסרבי התשלום.

2. מדי רבעון פרסמו, מבלי להכפיש, את שמו הדיירים שלא שילמו.

3. במידה וההודעות הללו לא גרמו לסרבני התשלום לשלם יש צורך בתביעה משפטית. התביעה תוגש ע"י נציג ועד הבית בלבד. הנציג יחתום על שני עותקים - האחד, למפקח על רישום המקרקעין והשני, לסרבן התשלום הנתבע.

4.בכתב התביעה יש לציין את פרטי התובע ופרטי הנתבע, תיאור של המקרה בקצרה, פירוט החוב באופן מפורט ותיאור של סוג ההוצאות ומשך הזמן שהוא לא שילם, תוך ציון חלקו היחסי בחוב וציון החוב שאותו הנתבע נדרש לשלם.

5. לאחר הגשת כתב התביעה, תזומנו לדיון בלשכת המפקח על רישום המקרקעין, לפי איזור מגוריכם. חשוב לקחת בחשבון שהסרבן הנתבע ינסה להתנער מאחריות, לכן הגיעו מוכנים לאחר שקראתם בקפידה את כל טענותיו בכתב ההגנה, והגיעו עם תשובות מנומקות שיסתרו את טענות אלה.

6. אם אכן המפקח קובע שעל הסרבן לשלם את החוב עד תאריך מסוים והוא אינו עושה זאת, ניתן אז לפנות להוצאה לפועל ולממש את פסק-הדין.
וועד בית
למי מגישים תביעה על אי תשלום וועד בית?


במידה והגעתם למצב שיש צורך להגיש תביעה על אי תשלום וועד בית, לאחר שניתנו התראות והודעות לבעל הנכס והחוב לא שולם יש לפנות למפקח על רישום המקרקעין. ההחלטה של המפקח הנה בתוקף של החלטת בית-משפט, ואיתה אתם יכולים לפנות אל הוצאה לפועל לצורך גביית החוב. אין צורך להסתייע בתהליך זה בעורך-דין, מאחר וההליך פשוט מאוד וניתן לבצע אותו באופו עצמאי.
וועד בית
האם חובת תשלום וועד בית חלה על בעל הבית או על השוכרים?


את תשלום וועד הבית חייב בעל הבית לשלם. אם יש לו שוכרים שאינם משלמים הוא צריך לשלם במקומם ולנקות זאת משלום שכר הדירה שלהם. תביעה משפטית בגין אי תשלום יכולה להתקיים רק מול בעל הנכס ולא מול שוכרי הדירה.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.