» «
חרסינה
איך להשיב את הברק לאריחי חרסינה ?


אריחי החרסינה יבריקו מחדש לאחר שיקורצפו בנייר עיתון או בג'ילדה הספוגים בתמיסת מים ואקונומיקה.

ברק מיוחד ניתן להשיג גם אם מורחים את האריחים לאחר הניקוי בשעווה (ואקס) המשמש להברקת מכוניות. לאחר מכן יש להמתין מספר דקות, ולפני שהשעווה מתקשה יש לשפשף ולהבריק היטב את המשטח במטלית נקייה.
לאחר טיפול זה המשטח יבריק, ידחה מים ולא ייווצרו עליו כתמי אבנית.

דרך נוספת להחזיר ברק לאריחי החרסינה היא להתיז עליהם באמצעות מתיז מכאני תמיסה של מים + נוזל המשמש להברקה במדיח כלים חשמלי (10 יח' נפח מים + 1 יח' נפח נוזל הברקה), ואז יש לשטוף את אריחי החרסינה במים זורמים, וכשאלה יתייבשו, יבריקו האריחים כחדשים.
בריאות
מתי לעשות ציפויי חרסינה לשיניים?


ציפויי שן בחרסינה או בקומפוזיט נועדו כדי להסוות פגמים במבנה השיניים, רווחים, זוויות עקומות וכו'. ונירים (נקראים גם למינייט, חזיתיות, פאצטות) כדאי לעשות אצל רופא שעוסק באסתטיקה דנטלית, ורק לאחר בדיקה קפדנית שהשן תקינה ואין בה עששת, והחניכיים נקיים לחלוטין מאבנית, כך שאינם סובלים מדלקות חניכיים (מכיוון שחניכיים כאלו מדממות ונפוחות, הונירים לא יידבקו היטב וכן יחמירו את המצב).

יש לקחת בחשבון כי לא כל פגם אפשר להסוות בשיטה זו, ולעיתים יש צורך בכתרים. לכתרים קדמיים ההמלצה היא כתרים ללא מתכת (למשל פרוצרה או אינצראם) או כתרים שהחלק המתכתי בהם עשוי ממתכות אצילות, שהינן אסתטיות, לא מחלידות ולא מעוררות תגובה דלקתי של החניכיים (למשל קאפ-טק, גאלוואנו, רנסנס).
כתר
איך לבחור כתר לשיניים?


שומר נפשו ירחק מכתרים זולים שעלותם פחותה מ-1000 ש"ח, ומתוארים כ"כתרי חרסינה" (ללא התיאור "חצי אצילה או אצילה") - המתכת שמתחת לחרסינה חשובה יותר, ואם היא מתכת זולה מאוד, ללא זהב, הרי שהמתכת תחליד לבסוף, תגרום לדלקות חניכיים ולנסיגות חניכיים, שיובילו גם לאובדן העצם התומכת סביב השן וגם לריקבון ועששת השורשים.

כתר איכותי חייב להיות בעל לפחות 50% מתכת אצילה, כגון זהב, פלדיום, פלטינה וכו'. לשיניים קדמיות - לפחות 75% זהב או אפילו זירקוניה (יהלום מלאכותי) מתחת לחרסינה - שהוא חזק יותר ואסתטי יותר.

ברור שיש עלויות גדולות יותר, אך לתקן נזק כבד לשן לאחר כמה שנים עם כתר גרוע - יהיה יקר יותר וכואב יותר, ולפעמים גם בלתי אפשרי.
ציפויי חרסינה
מהו הלומינירס ולמה הוא משתמש?לומינירס הינה השיטה המודרנית והמובילה בעולם להכנת ציפויי חרסינה דקיקים, המשמשים ליצירת החיוך המושלם- ללא זריקות, ללא פגיעה באמאייל, וללא השחזה מיותרת של חומר שן, במרבית המקרים.

כמעט תמיד ניתן ליצור עם לומינירס חיוכים מושלמים, להלבין שיניים לתמיד, לסגור רווחים בין השיניים, לפתור בעיות של צפיפות וזוויות שיניים חריגות, לשפר את המראה של כתרים ישנים, לתקן סדקים ושברים בשיניים ועוד.

חרסינה

ריצוף
איך להחזיר לרובה את הצבע המקורי?


כאשר המילוי הלבן שבין אריחי החרסינה (רובה) מאפיר או משחיר ניתן להשיב לו את צבעו המקורי על-ידי שפשופו במברשת שיניים ישנה הטבולה בתמיסת אקונומיקה ומים (80% אקונומיקה + 20% מים). לאחר מכן יש לשטוף את כל אזור הטיפול במים זורמים.
חרסינה
איך לנקות אריחי חרסינה?


את אריחי החרסינה שבחדר האמבטיה כמו את האמבטיה עצמה ניתן לנקות ביתר קלות ויסודיות אם לפני השימוש בחומר ניקוי זה או אחר מתיזים על אריחי החרסינה/אמבטיה מים רותחים באמצעות קומקום או מתיז היד של המקלחת. לאחר מכן יש לנקות ולהבריק כמקובל.
חרסינה
איך לנקות אבנית מאריחי חרסינה?כתמי אבנית שהצטברו על גבי אריחי החרסינה, ניתן להסיר באמצעות שפשופם ב"ברזלית" פלסטית הטבולה בחומר ניקוי כללי. כמו כן ניתן לנקות גם על ידי שפשופם בתמיסת חומץ ומים או בתמיסת מים ומלח לימון.

לאחר הניקוי יש לשטוף את האריחים במים חמים.
כוסות
איך להסיר כתמי קפה ותה מכוסות חרסינה?


בכדי להסיר כתמי קפה או תה מכוסות חרסינה יש לערבב סודה לשתייה, מיץ לימון וקרם טרטר ולשפשף בתערובת שנוצרה היטב את הכוסות.


כלי חרסינה
איך לנקות כלי חרסינה?


לניקוי של כלי חרסינה מכניסים את הכוסות לתוך קערת מים רותחים שהוספנו לה כף חומץ ומוציאים לייבוש.
איפה קונים מדבקות עיצוב לאריחי חרסינה ישנים?


יש חברה בשם "המדבקה של רונית" (טלפון - 03-6292580) אך ניתן למצוא גם בחנויות הגדולות של "עשה זאת בעצמך" ובחנויות כמו "אלוני" ו"נגב".
איך להבריק חרסינות?


בכדי להבריק חרסינות ניתן לנקותן במים עם נוזל להברקה של מדיחי כלים, ביחס של כף נוזל לכוס אחת של מים.
איך מזהים כלי חרסינה איכותיים?


אם כשמקישים בעיפרון על הכלי שומעים צליל בהיר ומדויק - החרסינה איכותית.
איך לנקות את המרווחים שבין אריחי החרסינה ?
את המרווחים שבין אריחי החרסינה שצברו לכלוך ניתן לנקות באמצעות מסיר לכה לציפורניים.
מרווחים שהאפירו או שצברו פטרת ניתן לנקות על-ידי שפשופם במברשת שיניים, שהוטבלה לפני כן בחומץ.
איך למנוע הצטברות של אבנית על אריחי חרסינה?


למניעת הצטברות אבנית על פני אריחי החרסינה מומלץ למשוח את אריחי החרסינה מדי פעם בשמן בישול.
איך לנקות עובש שהצטבר על הסיליקון והחרסינה במקלחון?עובש ממקלחון יש לנקות בעזרת חומץ או באקונומיקה ביתית, במקרים של עובש קשה.
איך לנקות היטב אמבטיות וכיורים?


חומר ניקוי יעיל מאוד לאמבטיות, כיורים וחרסינות הוא אבקת כביסה. יש לפזר את אבקת הכביסה על האיזור אותו רוצים לנקות, לשפשף היטב ולשטוף במים.
איך להסיר כתם עיקש מכלי חרסינה?


בכדי להסיר כתם עיקש מכלי חרסינה יש לטבול מקלון אוזניים במסיר לק או באציטון ולשפשף בעדינות את מקום מקום הכתם. לאחר מכן יש לשטוף את הכלי היטב במים וסבון.


איך לנקות משומנים את אריחי החרסינה שבמטבח ?
אריחי חרסינה, המעטרים את צדדיו של התנור לבישול ולאפייה במטבח, נוטים להתכסות בשכבת שומן. שפשפו אותה במסיר שומנים או בתמיסת חומץ וגיר (הגיר נמס בחומץ) ולאחר מכן שטפו את האריחים במים חמים.
האם ניתן לצבוע חרסינה או קרמיקה?


קרמיקה ניתן לצבוע בצבע הנקרא MSP, אותו ניתן לצבוע על כל משטח קרמיקה ללא חומר מקשר.

לאחר צביעת קרמיקה ב-MSP, רצוי למרוח לכה (מכל סוג שהוא) על הקרמיקה.
איך מדביקים אריח חרסינה שנפל?
על צידו האחורי של האריח שמים כמה נקודות של דבק לקרמיקה או דבק סיליקון ומצמידים.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.