» «
כיריים
מהן כיריים אינדוקציה?


כיריים אינדוקציה הן סוג מתקדם של כיריים קרמיות והן עובדות על חשמל תלת פאזי. הנה מספר תכונות של כיריים מסוג זה:

1. כיריים אינדוקציה עובדות עם סליל אלקטרומגנטי המתחיל לפעול רק כשמניחים את הסיר על הגז ומפסיק לפעול כשמרימים את הסיר.

2. בחימום על כיריים אינדוקציה הסירים מתחממים רק בשטח התחתון שלהם.

3. כאשר מרימים את הסיר מהגז הגז נשאר קר.

4. עוצמת החימום של כיריים אלו דומה ברובה לכיריים קראמיות (עד 1.2 קילוואט בעוצמה הנמוכה, עד 1.8 בעוצמה הבינונית) אך עוצמה החזקה נעה בין 2.4 ל- 3.3 קילוואט.

5. מהירות החימום היא גבוהה מאוד והסירים מתחממים במחצית מהזמן בהם הם מתחממים על כיריים קראמיות.

6. כיריים מסוג זה טובות מאוד לצורכי אידוי והמסה.

7. החיסרון הבולט המרכזי של כיריים אינדוקציה הוא חובת השימוש בסירים וכלי בישול המותאמים להם במיוחד, כאלה שהם בעלי תחתית כפולה המכילה ברזל כך שהחום יוכל לעבור דרכם בצורה הטובה ביותר. ניתן השתמש גם בסירים רגילים, אך אז חלק מהיתרונות הבולטים של הכיריים כמו החימום המהיר לא יהיו רלוונטים.
כלי מטבח
כלי מטבח מהמקפיא לתנור ישירות לשולחן - איזה יש?


כלי מטבח כמו סירים, תבניות ומחבתות שניתן להעביר מהמקפיא לתנור ישירות אל השולחן הם בחירה נבונה למטבח המודרני ומונעים מפחי נפש הנובעים מכלים למטבח סדוקים או שבורים.

קיים מגוון גדול של כלי מטבח ואביזרים למטבח כמו סירים, תבניות, מחבתות, רוסטרים המותאמים הן לבישול והן להגשה על השולחן. אולם, לפני שאתם הולכים לקנות כלים למטבח כדאי לברר את הדברים הבאים:

מהו סוג התנור שאתם משתמשים במטבח? האם אתם משתמשים במדיח כלים? מהו נפח האחסון במטבח שלכם? ובכמה סירים ותבניות אתם משתמשים ככלים להגשה לשולחן?
בתחום כלי הבישול וכלי מטבח קיים חוק אצבע לא כתוב שמומלץ לדבוק בו האומר, שאם רוכשים כלי מטבח, סיר או תבנית יקרים אז כדאי לקנות כלים למטבח בסיסיים דו-שימושיים של מותג מחברה מוכרת שניתן יהיה להשתמש בהם ככלי בישול וכלי הגשה על השולחן. שאר הכלים יכולים להיות אביזרים למטבח זולים יותר, וליצור תערובת של כלי מטבח מכלי חרס או קרמיקה למשל.

סירים ותבניות פורצלן - כלי מטבח כמו תבניות אפיה וסירים או תבניות עם מכסה (טרין) מפורצלן הם בחירה משגעת לא רק בגלל המראה האלגנטי שלהם, אלא גם מהיותם חזקים ועמידים ביותר. סדרות כלי המטבח של רבול (Revol) הצרפתית כגון סדרת Belle Cuisine הן בעלות איכות ועיצוב מקורי וחדשני ומאפשרות הגשה מיידית מהתנור לשולחן. תבניות פורצלן וסירי פורצלן דוחים ריחות וחומרים שומנים ומשמשים ככלים לבישול, אפיה,הקרמה והשחמה וגם כלי הגשה אסטטי לשולחן. לכלי מטבח פורצלן יש עמידות לטמפרטורות גבוהות מאד כתוצאה מתהליך יצור ייחודי בטמ"פ של 1300 מעלות צלזיוס המקנה להם חוזק רב. לכן, כלי בישול מפורצלן מאפשרים העברה ישירה מהמקפיא לתנור ומהתנור ישר אל השולחן. בנוסף, סירים ותבניות פורצלן מתאימים למיקרו ועמידים במדיח.

סירים ותבניות פיירוסראם - הסירים והתבניות של קורנינג ארה"ב Corningware עשויים מזכוכית פיירוסראם (Pyroceram) העמידה לשינויי טמפרטורה קיצוניים. ייחודם של כלי המטבח של קורנינג הוא בכך שניתן להוציאם מהמקפיא ולהניחם על אש ישירה או להכניסם למיקרוגל ללא כל חשש. כלי המטבח של קורנינג מתאימים לשימוש בכל סוגי הכיריים: תנור קונבנציונאלי, מיקרוגל, כיריים גז וכריים קרמיות. בזכות הזכוכית המחוסמת, יחידה מסוגה בעולם ועיצובם הנוח ניתן לבשל בהם, להשתמש בהם בתור כלי הגשה על השולחן, לאחסן במקפיא ולחמם אתם שוב – הכול בכלי אחד.

אביזרים למטבח אלומיניום - סירים, מחבתות, תבניות ורוסטרים איכותיים מאלומיניום המומלצים הם מסדרות כלי בישול של סירקולון (Circulon) ואנולון (Anolon) של חברת מאייר. אנו ממליצים להשתמש בסירים ובתבניות בעלי שתי ידיות לשימוש נוח ככלי להגשת תבשילי עוף עם אורז או עם תפו"א או גם הגשת סיר מרק במרכז השולחן. סירים ומחבתות אלומיניום מתחממים מהר והחום מתפשט הומוגנית בכל הכלי. יש לבחור מחבת אלומיניום שתהיה בעלת עובי בסיס מעל 20 מ"מ לפחות. הסיבה היא שמחבת או סיר עם עובי דופן מתחת ל - 0.2 ס"מ נוטים להתעקם ולהתבלות תוך זמן לא רב. כתוצאה מכך, החום בכלי הבישול אינו מתפשט בצורה הומוגנית והתבשיל נוטה להישרף בבסיס הכלי.

סירים ומחבתות נירוסטה - חשוב לדעת ולבדוק שכלי מטבח נירוסטה יהיה עשוי מנירוסטה איכותית 18/10 ( 18/10 מתייחס ליחס בין הכרום לניקל בפלדה). החיסרון של כלי מטבח עשויים נירוסטה הוא שנירוסטה אינה מוליכה חום כמו האלומיניום או הנחושת. לכן בד"כ בבסיס הסיר או המחבת משולבת שיכבה של מתכת מוליכה, אלומיניום בד"כ, ודפנות הסיר עשוי נירוסטה בלבד. כלים למטבח מנירוסטה מתאימים בד"כ לכל סוגי הכיריים כולל כיריים קרמיות – מומלץ לבדוק היטב לפני הקנייה.
סיר לחץ
איך לבחור סיר לחץ?לבחירה של סיר לחץ הקפידו על הדברים הבאים:

- בחרו סיר מאסיבי שחלקיו הנעים מרגישים חוזק ולא הידלדלות כבר בהתחלה (לא לחסוך בזה!)

- תו תקן של מכון התקנים (ודאו שיש תעודת בדיקה רשמית של המכון)

- רצוי לקנות סיר לחץ מיצרן מוכר (כמו "Tefal", "סולתם", "אלגת" ו"נעמן" או הסירים הכדאיים של "איקאה").

- היצרנים הנ"ל מקפידים על סירי לחץ שאינם מאפשרים את פתיחת הסיר כל עוד לא שוחרר הלחץ לחלוטין - ודאו שאכן הסיר כזה (זה נקרא "קליפסו", מלשון Clip).

- לסירי הלחץ של Tefal יש טיימר שפוטר מהצורך לשמור על הסיר. הוא מודיע כשהבישול מתחיל (כשהלחץ נכון לבישול) ואז פשוט מסירים את הטיימר ומחזיקים אותו בכיס, עד שמגיעה השעה שכיוונתם לגמר הבישול והוא יודיע שהגיע הזמן לחזור למטבח ולסיום הבישול בסיר הלחץ.

- בסירים חדשים יש כאלה שיש להם ידיות מתקפלות, כך שהם תופסים פחות מקום בארון.

- סירים מפלדת אל-חלד מומלצים.

- סיר כבד הוא סיר עבה ומומלץ.

- חברת "טפאל" מציעה סירים חדשניים עם מערכת כיוונון שיש בה סקאלה עם אפשרויות בישול מגוונות (אידוי, ירקות, בשר ומזון קפוא). רק תכנתו את משך הבישול וכשמסתיים הזמן תשמעו זמזום שיזכיר לכם את השסתום המאיים..

- סירי הלחץ מדגם "ססמי" מאפשרים שחרור לחץ בתוך 5 שניות וכך, פתיחה מהירה של הסיר. סיר לחץ כזה מבשל בלחץ נמוך יותר מסיר הלחץ הרגיל.

- ודאו שחוברת ההסבר המצורפת מציינת מהם החלקים המתלווים לסיר ושאכן כולם סופקו לכם.
ארקוסטיל
איך לנקות כלי ארקוסטיל?


הנה הוראות הניקוי לכלי ארקוסטיל כפי שמופיעות בחוברת המצורפת לסירים בעת קנייתם:

1. לפני השימוש הראשוני יש לשטוף את כלי הבישול במים ובסבון ולייבשו היטב על מנת להסיר כל לכלוך שנשאר לאחר הייצור והאריזה.

2. יש להימנע מניקוי הכלי עם אביזרי ניקוי חדים או אמצעי ניקוי קשים כמו צמר פלדה.

3. במקרה של לכלוך קשה לניקוי - ניתן להשרות את הכלי במים פושרים עם סבון כלים למספר דקות ואחר כך להסיר את הלכלוך עם ספוג ומים חמים עם סבון.

4. לשמירת המראה החיצוני של הסיר לזמן ארוך אין להשתמש במדיח כלים. מומלץ להשתמש ברחיצה ידנית.

כלי מטבח

סיר לחץ
ממה להיזהר בבישול בסיר לחץ?אלו כללי הזהירות הדרושים בשימוש בסיר לחץ:

1. לבדוק מדי שימוש - הקפידו תמיד שהגומיה ושאר החלקים מתפקדים כראוי ולא פגומים. בכל מקרה של חשש, או של סיר לחץ ישן במיוחד שמרגיש בלוי, קחו את הסיר לבדיקה מקצועית או החליפו אותו בסיר לחץ חדש ואיכותי.

2. זהירות בפתיחה - כשאתם מרימים את המכסה, לא להעביר את היד מעל לסיר.

3. היו בסביבה - ודאו שאתם לא משאירים סיר לחץ בלי השגחה ותמיד כדאי לוודא ששסתום האדים פעיל.

4. מלאו את הסיר רק עד לגבול המותר - כדי להשאיר מקום לאדים.

5. ניקוי שסתומים - מעבר לניקיון הרגיל של הסיר, כשאתם מנקים את סיר הלחץ ודאו שהשסתומים נקיים לחלוטין וזזים בצורה חלקה ושהגומיה שלמה ובטוחה.

6. קירור במים זורמים - אם יש חשש לתקלה הורידו מיד את סיר הלחץ מהכיריים ושטפו אותו במים הכי קרים מהברז.
מטבח
איך מכינים חומוס בסיר לחץ?


הכנת חומוס ביתי מעולה תיעשה כך:

1. השרו 1 קילו חומוס ל-12 שעות. מומלץ להחליף את המים פעם אחת במהלך ההשריה הזו.

2. אחרי 12 שעות, סננו את המים החוצה והשרו שוב במים, כשהפעם הוספתם אבקת סודה לשתייה, בכמות של כפית לשתי כוסות גרגרים.

3. מכניסים את החומוס לתוך סיר לחץ. מוסיפים חתיכות מ-2 בצלים לבנים, 8 שיני שום ו-1 כפית סודה לשתייה. שוקי גלילי אומר שהוספת מעט ירקות לסיר הוא לא פעם ה"סוד" של החומוס האהוב עליכם מהחומוסיות (נכון, ירקות כמו גזר, בטטה או שורש קטנטן של פטרוזיליה)

4. מכסים במים קרים עד גובה של 5 ס"מ מעל החומוס. מביאים את סיר הלחץ לנקודת לחץ ומשאירים על אש נמוכה במשך שעתיים. מכבים את האש ונותנים לסיר להצטנן כשעה, או עד שהלחץ יורד לרמה שבה ניתן לפתוח את הסיר. מקררים את הכל (ותוכלו להכניס למקרר לכ-8 שעות).

5. טחנו במערבל מזון את גרגרי החומוס עם כשליש מהמים שלהם והוסיפו מים, במידת הצורך, כדי להגיע למרקם של חומוס, שאתם אוהבים.

6. מוסיפים שתי שיני שום כתוש, רבע כפית כמון, 3 כפות טחינה יונה ומעט מיץ לימון (או מלח לימון, למי שאוהב את הטעם של חומוס אבו חסן ביפו).

7. להגיש עם כמה גרגרים שהשארתם בצד וחיממתם, הרבה שמן זית וכמון. אפשר לבזוק מעט פפריקה מתוקה ופטרוזיליה קצוצה, בהתאם לטעם האישי.
מטבח
איך לבחור סכיני מטבח?גם אם אתם לא מקצוענים או חובבי בישול והכנת תבשילים בבית מצטמצמת לסופי שבוע בלבד, הצטיידות בסט סכיני מטבח איכותיים היא חובה. סכין מטבח איכותי מקל באופן משמעותי בהכנת התבשילים וכלי מטבח כמו סכינים איכותיים ילוו אתכם לכל החיים.

כל סכין והתפקיד שלו - הסכינים הבסיסיים
======================================
קיימים סוגים רבים של סכינים למטבח הנבדלים בצורתם ובגודלם. צורתו של הסכין קובעת לאיזה סוג של עבודה הוא מיועד. תוכלו לבחור סכין ייעודי שמתאים לחיתוך או סכין לקיצוץ, סכין לפריסה או לפירוק, או לבחור במספר מצומצם של סכינים המותאמים לביצוע מספר רחב של משימות. המידות של הסכינים מתייחסות לאורך הלהב בלבד, מהחיבור לידית האחיזה ועד קצה הלהב.

סכין אישי
זהו סכין מטבח קטן באורך של כ- 7 ס"מ ועד 10 ס"מ שמיועד לחיתוך ירקות או פירות קטנים. הלהב נוקשה ומחודד בקצה להוצאת חרצנים ופגמים בירקות ובפירות.

סכין רב שימושי
סכין לשימוש רב תכליתי בעל להב משונן באורך של כ- 13 ס"מ. משמש גם לחיתוך וגם ליישור קצוות של בשרים וירקות גדולים, סכין נוח להכנת סנדוויצ'ים.

סכין שף
המבנה של סכיני שף מאפשר להתמודד עם משימות מורכבות יותר של קיצוץ וחיתוך. הסכינים קיימים במספר מידות הנעות החל מ-20 ס"מ ועד-35 ס"מ. ניתן להשתמש בסכין שף לפעולות הבאות: קיצוץ, חיתוך לקוביות, פריסה וריסוק. מבנה הלהב קשיח, רחב וחד בקצהו וצורתו מאפשר שימוש בתנועות מחזוריות תוך הגנה על פרקי האצבעות במהלך העבודה.

סכין לחם
סכין לחם טובה הינה בעלת להב קשיח משונן או מתולם או שילוב של שניהם. צורת הלהב מאפשרת חיתוך יעיל ומדויק של הקרום הפריך מבלי לקרוע או למעוך את החלק הרך של כיכר הלחם. סכין לחם איכותית היא הסכין הטובה ביותר לפריסת עגבנייה !

סכין פירוק (עצמות)
סכין פירוק מעוצבת כך שתהיה נוחה להוצאת עצמות מחלקי הבשר או עופות. צורת הלהב צרה וקשיחה ומתעקלת כלפי מעלה בקצה, מאפשר הוצאה קלה של העצמות.

סכין חיתוך לפילה
סכין חיתוך (פילה) היא סכין גמישה וארוכה במידות של 17 – 26 ס"מ, מחודדת בקצה הלהב להקלה בהוצאת חלקי בשר סביב העצם. הלהב יכול לבוא מושחז או משונן.

מזלג אחיזה לחיתוך
התפקיד של מזלג האחיזה הוא לעגון חזק את נתח הבשר או העוף על הצלחת או הבוצ'ר וגם להגן על הידיים בזמן החיתוך.

סכין קצבים
לסכין קצבים יש להב עבה, קשיח וכבד עם עקמומיות עדינה בקצה הלהב. משתמשים בסכין קצבים כאשר יש צורך בקיצוץ או גדיעה של חלקי בשר. סכין הקצבים אינו מתאים לגדיעה של חלקים בעלי עצמות עבות. במקרה כזה מומלץ להשתמש במסור.

המלצה לסט בסיסי של סכינים למטבח
אין ממש צורך לרכוש את כל מערך הסכינים המקצועיים וניתן להסתפק במספר קטן אבל חשוב של סכינים ייעודיים בסיסיים לשימוש יומיומי או להוסיף למבחר שקיים במטבח בעיקר את הסכינים היקרים יותר. אנו ממליצים מספר סוגים של סכינים כסט בסיסי חובה בכל מטבח:

סכין אישי
סכין שף קטן או גדול יותר
סכין לחם איכותי
סכין חיתוך לפילה עם מזלג האחיזה
סירים
איזה סיר כדאי לקנות למטבח?בהשוואת סירים עשויים נירוסטה שערכה שושנה חן מידיעות אחרונות נמצאו הסירים הבאים בתור הסירים הטובים ביותר:

Laguiole - סיר מעולה שזכה לציון 9 הגבוה ביותר. מחירו 498 ש"ח.

סיר מדגם "גליל" של ארקוסטיל - גם ציון 9 וגם כחצי מחיר מהשותף שלו לציון הגבוה ביותר.

============

השוואה נוספת שערכו ב"ישראל היום" מצאה ששני המובילים הם של ארקוסטיל:

סיר הנחושת של ארקוסטיל - 6 ליטר שהמגרעת היחידה שלו היא הניקוי הקשה (630 ש'). מעוצב מקצועי והכי טעים.

סיר יציקת אלומיניום ארקוסטיל הארדאנודייז - 3.6 ליטר במחיר 350 ש'. טעם מצוין, קל לניקוי ויפה.


כלי מטבח
באילו כלי מטבח קיים החשש להימצאות חומרים מסוכנים?


כלי מטבח שבהם קיים חשש גדול יותר להימצאות חומרים מסוכנים הם כלי מטבח צבעוניים, מאחר שלצבע מוסיפים קדמיום ועופרת אשר מקבע אותו טוב יותר וגורם לו להישאר שנים רבות יותר על הכלי וכלי מתכת עם ציפוי קרמי המצופים גלזורה. הסכנה היא כאשר הכלים מיוצרים בדרכים לא מספיק אחראיות וחומרים אלה עלולים להשתחרר אל תוך המזון.
איך לבחור סכין מטבח?
איך בוחרים סכיני מטבח?
איך לזהות סכין זול ולא ראוי למטבח שלכם?
איך לא ליפול בבחירת סכין לא איכותי?

סכינים טובים אמורים לעבור תהליך עיבוד איכותי. כדי לדעת שהם אכן עברו תהליך זה, יש לכופף את הלהב בכח, אך בזהירות.

אם הוא קפיצי וחוזר למקום - הרי שהסכין עבר תהליך עיבוד והוא עשוי טוב.

אם לא - הוא יישאר עקום וכמובן שאינו איכותי.
איך להעביר אוכל באוטו?


בכדי להעביר אוכל ברכב מבלי שיישפך ומבלי להשתמש באין ספור שקיות ניילון או ניילון נצמד, מציעה אודטה במדורה בעיתון "מעריב", להעביר את התבשיל כולו, מבושל או לא לסיר לחץ וכשמגיעים להעבירו לכלי חימום מתאים או כלי הגשה. סיר לחץ הוא סיר שסגור הרמטית ואין סיכוי שמשהו יישפך ממנו.
איך להכין חומוס בסיר לחץ?להכנת חומוס בסיר לחץ עשו כך:

הכניסו את החומוס לאחר ההשריה של 24 שעות לתוך שפע של מים קרים.

לא לשים מלח!

להוסיף 1/2 כפית אבקת סודה לשתייה לכל שתי כוסות גרגרי חומוס.

הניחו במים 2-3 שיני שום שלמות.

הרתיחו את החומוס ואז העבירו לאש קטנה בסיר לחץ.

בשלו במשך שעה וחצי ויותר.

ודאו שהגרגרים נמעכים בקלות בין שתי אצבעות.

קררו את הגרגרים המבושלים.

הכינו במעבד מזון, עם מיץ לימון, הרבה טחינה, כמון ומלח. אם חסרים מים - הוסיפו ממי הבישול ששמרתם בסיר לחץ.


בהצלחה!
על מה להקפיד בניקוי בלנדר?


בניקוי בלנדר חשוב במיוחד להקפיד על ניקוי התושבת המוברגת סביב הסכין. במקום זה מצטברות שאריות וגדל מרבץ חיידקים מסוכן אם לא מנקים אותו היטב. יש לשחרר את ההברגה, לפרק את החלקים ולנקות היטב בעזרת סבון ומים חמים ולאחר ייבוש להחזיר למקום.
האם בישול בסיר לחץ הוא בישול בריא?בישול בסיר לחץ הוא בהחלט בישול בריא, מהסיבות הבאות:

1. בבישול בסיר לחץ, לא נחשף המזון לאור ולחמצן.

2. בישול בסיר לחץ גורם לאידוי מהיר ולכן ניתן להשתמש במעט שמן.

3. בבישול סיר לחץ ניתן לשים כמות מעטה של מים, וכך המזון שומר על ערכו התזונתי.
האם להפסיק להשתמש בסירי ניאופלם?


הסכנה הבריאותית בשימוש במוצרי ניאופלם קיימת רק אם המתכות המסוכנות משתחררות למזון, דבר הקורה במידה ויש שריטות בסיר או במחבת, לכן יש לשים לב היטב האם קיימות שריטות ובמידה ונמצאו כאלו להפסיק מיידית את השימוש בכלי. חשוב שוב לציין כי הימצאות המתכות בכלי אינן מסוכנות אלא רק חדירתן למזון. עוד נוסיף, כי מכון התקנים מכין תקנים לכלים עם ציפוי קרמי.
איפה יש חנויות אאוטלט של נעמן?


אאוטלט של רשת בה ניתן למצוא כלי מטבח וכלי בית כמעט מכל סוג ובנוסף מוצרי טקסטיל למטבח ניתן למצוא במקומות הבאים:

בן גוריון 6 חיפה

כיכר רבין 13 תל אביב

שמשון 5 פתח תקווה

קניון בתימון בת ים

משביר 1 חולון

אליהו סעדון 120 אור יהודה

קניון אחים ישראל ירושלים

מרכז ביג באר שבע.
איזה בלנדר כדאי לקנות?לפי בדיקה שנערכה עבור מגזין "ממון" של ידיעות אחרונות ב-1.6.2016 הבלנדר המומלץ לקנייה הוא בלנדר של בראון דגם JB5160 אותו מייבאת חברת ברימאג. הספק המנוע של הבלנדר הוא 1,000 וואט, יש לו להבי סכינים מפלדלת אל חלד והוא בעל שתי תוכניות מרכזיות להכנת שייקים, להכנת מרק ובנוסף לכתישת קרח. מחירו 649 ש"ח.


איזה סיר לחץ כדאי לקנות? מאיזה פירמה?


סירי הלחץ של לגוסטינה נחשבים אהודים וכאלה שנותנים שנים רבות של שימוש. סירי לחץ LAGOSTINA קשים להשגה כיום בארץ ולכן יש לחפשם היטב. ראו בגוגל: "LAGOSTINA סיר לחץ".

אם מישהו יודע מי היבואנים הרשמיים של LAGOSTINA - נשמח אם תעדכנו (ראו למטה) ונברר את נקודות המכירה.
איך לסדר סכו"ם במדיח כלים?


כשמכניסים סכו"ם למדיח הכלים, כדאי לסדרו כאשר הוא מופרד, לפי סוג הסכו"ם.

כלומר, הציבו את המזלגות מרוכזים בפינה אחת של הסלסלה, סכינים בפינה אחרת וכך הלאה. הדבר מקל מאד על סידור הסכו"ם במגירה עם סיום פעולת המדיח.
איפה אפשר לקנות חלפים לסירים וידיות לסירי מטבח?


לחברת "סולתם" יש חנות מפעל ביוקנעם, שבה תוכלו לקנות ידיות להחלפה ומכסים בתפזורת, לגדלים שונים של סירים. בחנות העודפים הזו תוכלו גם למצוא סירים שקיבלו מכה או שריטה ונמכרים בהנחות של עד 50% ממחיר היצרן.

יקנעם, צמוד למפעל
טלפונים: 04-9896684, 04-9593558
איך לנקות כלי בישול?אלו הדברים עליהם כדאי להקפיד כשמנקים כלי בישול:

1. להימנע בכל דרך משריטות על הכלים ובכל מקרה לא להשתמש בכלים שנשרטו.

2. אין להכניס למיקרוגל, או למדיח כלים אשר לא צוין במפורש שמותר להכניסם אליהם.

- להיצמד ולהקפיד על הוראות השימוש של היצרן.
האם קיימים כלי בישול החוסכים באנרגיה?
באיזה סיר לבשל ריבה ומרקחת?
איפה יש חלפים לסיר לחץ?
כמה זמן יש לבשל מאכלים שונים בסיר לחץ?
איך לשמור על מחבתות לאורך זמן?


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.