» «
משקולות
האם אימון משקולות פוגע בצמיחה לגובה של מתאמנים צעירים?


האמת: נערים רבים (והוריהם) חוששים מאימון משקולות בגיל ההתבגרות (גיל 14 -18), מתוך אמונה שהוא עלול לפגוע בצמיחה לגובה. בפועל, אין קשר בין כובד המשקל, חלק הגוף עליו מתאמנים או תנוחת הגוף בתרגיל לבין פגיעה בצמיחה. מדוע, אם כן, מומלץ למתאמנים הצעירים להתאמן בצורה אחראית, מבוקרת והדרגתית, ולא להגזים במינונים ובמשקלים שהם מרימים? רק כדי להימנע מפציעות מיותרות. הצמיחה לגובה תיפגע רק במצב הקיצוני והמסוכן שבו המתאמן הצעיר משתמש בסטרואידים אנאבוליים, והיא רק אחת מתופעות הלוואי הרבות (וההרסניות) של סטרואידים אלה.
חילוף חומרים
איך להאיץ את חילוף החומרים בגופנו?הנה 6 דרכים להאצת חילוף החומרים בגופנו:

1. פעילות גופנית סדירה, כגון פעילות אירובית, חדר כושר או הליכה של חצי שעה עד שעה (לפחות 4 פעמים בשבוע). גם פעילויות שיביאו לבניית מסת שרירים גדולה (מכשירים ומשקולות) יגדילו את שרפת הקלוריות בגוף, במצב מנוחה (RMR) - שמהווה כשני שליש מהקלוריות הנשרפות בגופנו!!

2. הרבה ארוחות קטנות במהלך היום - 6 ארוחות ביום, במקום ארוחות גדולות.

3. 7-8 שעות שינה ולפחות 6 שעות ביממה - שינה טובה תשאיר לכם פחות זמן לאכילה מיותרת ותמנע מצב של אכילה מוגברת, שכן הורמון הקורטיזול, שמופרש בעת השינה, אחראי על וויסות התיאבון שלנו.

4. הקפידו על צריכת מזון במספר הקלוריות שגופכם דורש ולא יותר (ראו טיפ שמסביר איך לחשב את מספר הקלוריות הדרוש לכם, בתגית "גוף, קלוריות, חישובים").

5. שתייה של 10 כוסות מים ביום תגביר משמעותית את קצב חילוף החומרים בגוף (יש לה יתרונות רבים אחרים - ראו בתגית "שתייה, בריאות").

6. יסייע בבניית מסת שריר גדולה ובמיוחד יכריח את הגוף להשקיע אנרגיה רבה בעיכול, לעומת מאכלים אחרים, כמו בשר בקר, חזיר וכדומה.
משקולות
האם אימוני משקולות יפגעו לי בגמישות?


התרגול באמצעות המשקולות נעשה לאורך כל טווח התנועה של השרירים והמפרקים. תרגול שכזה משפר את גמישותם של השרירים. מבנה אימון נכון צריך לכלול תרגילי גמישות ומתיחה בתחילתו ובסיומו של האימון. הקפדה על ביצוע תרגילי הגמישות תסייע לך לשמור על טווחי תנועה תקינים.
בריאות
האם אימון משקולות יפגע בצמיחה לגובה של מתאמנים צעירים?


ילדים רבים (והוריהם) חוששים מאימון משקולות בגילאי 14-18, מתוך אמונה שהוא עלול לפגוע בצמיחה לגובה. אין קשר בין כובד המשקל, חלק הגוף עליו מתאמנים או מנח הגוף בתרגיל לבין פגיעה בצמיחה. מומלץ למתאמנים צעירים להתאמן בצורה אחראית, מבוקרת והדרגתית, ולא להגזים במינונים ובמשקלים שהם מרימים כדי להימנע מפציעות מיותרות.
הצמיחה לגובה תיפגע רק במצב הקיצוני והמסוכן שבו המתאמן הצעיר משתמש בסטרואידים אנאבוליים, והיא רק אחת מתופעות הלוואי של הסטרואידים.

משקולות

נשים
האם נכון שנשים יכולות להתנפח באימון עם משקולות?


זו טעות. מיתוס.
לנשים יש כשליש מכמות הטסטוסטורון לעומת הגבר אז להתנפח אין סיכוי אלה רק טוב יצא מזה ,השרירים יהיו יפים יותר וזואלית וחטובים יותר,מסת השריר תעלה מעט וחילוף החומרים במנוחה יהיה מואץ יותר וכך תשרפי יותר קלוריות במנוחה מה שיביא את גופף בשילוב תזונה מתאימה לירידה במשקל ובזכות מסת השריר הגוף ישמור על המשקל הקיים גם לאחר הירידה.
אימוני כוח
אילו אימונים נחשבים כאימוני כוח?האימונים הבאים נחשבים כאימוני כוח:

מכשירים בחדר כושר

משקולות

גומיות
ריצה
האם מומלץ לשים משקולות על הקרסוליים בריצה או הליכה?


לא.
לא מומלץ לשפר את הכושר כאשר יש על הקרסוליים משקולות, מאחר ואלה גורמות לשחיקה של הברכיים, הגב והסחוסים עקב העומס הרב.
משקולות
מהי יעילותם של אימוני התנגדות?אימוני התנגדות (משקולות, הליכה מהירה, התנגדות) טובים מהסיבות הבאות:

חיזוק העצם

הקטנת הסיכון לאוסטופורוזיס

העלאת מסת השריר


משקולות
איך למנוע הזעה במגע עם אביזרי ספורט?


כדי למנוע הזעה במגע עם אבירי ספורט (כמו משקלות לדוגמה) יש לפזר עליהם מעט קורנפלור, מה שימנע מידיים מיוזעות להידבק או להחליק עליהם.

למה חשוב לנשים להתאמן בהרמת משקולות?הרמת משקולות חשובה לנשים מהסיבות הבאות:

1. חיזוק רקמת השרירים וסיוע לגוף בסיבולת של משימות היום יום.

2. השפעה טובה על צפיפות העצם וסיוע בעצירת הידלדלותה.

3. חיטוב הגוף.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.