» «
תינוק
האם להוסיף פלואוריד למי השתייה של התינוק?


פלואוריד מגן על השיניים מעששת ומסייע בריפוי של עששת בשלביה המוקדמים. פלואוריד קיים במי השתייה של רוב הערים בארץ, וכן מתקבל גם מהמזון. פלואוריד אינו קיים במים מינרליים, ובחלק מהמערכות לטיהור מים! שאלו את רופא השיניים אם מי השתייה באזורכם מופלרים. אם לא, שאלו את רופא השיניים אם הוא ממליץ על טיפות פלואוריד. אל תתנו טיפול פלואוריד על דעת עצמכם, כיוון שמתן יתר עלול לגרום לצביעת השיניים ואף להרעלת פלואוריד, מצב שעלול לסכן חיים. מאותה הסיבה אל תניחו לתינוק הגדל לשחק עם משחות השיניים של המבוגרים.
תינוק
האם ומתי לצחצח שיניים לתינוק עם משחה המכילה פלואוריד?


בסביבות גיל שנתיים עד שנתיים וחצי רוב שיני החלב כבר בקעו, וניתן להתחיל לצחצח אותן עם טיפה קטנה של משחת שיניים לילדים עם פלואוריד. לאחר שהילד גדל תנו לו להשתמש במברשת שיניים משלו, אבל שימו אתם את משחת השיניים על מברשת השיניים עד לגיל 6.

ילדים קטנים לא יכולים לנקות את שיניהם בעצמם. עד לגיל 7 או 8 שנים, תצטרכו לעזור להם בצחצוח. נסו להתחיל בצחצוח שיניהם ואז תנו להם להמשיך עם הצחצוח. שימו את משחת השיניים על המברשת, והשתמשו במשחת שיניים בכמות של גרגיר אפונה.
כתמים
איך להסיר כתמי חלודה מהבגדים?אלו הדרכים להסרת חלודה מבגדים:

1. שפשוף הכתם במשחת שיניים לבנה שיש בה פלואור.

2. הכנת תערובת חמה של תבלין קרם אוף טרטר (3 כפות) ו1/2 ליטר מים או לחילופין מלח לימון. יש להשרות כחצי שעה את הבגד בתמיסה ולאחר מכן לשפשף ולכבס לפי ההוראות.
פלואוריד
מה לעשות במקרה של חשש לבליעה מופרזת של תכשיר פלואוריד?


אם ילד בלע פלואוריד בכמות גדולה עליו לשתות מיד כוס וחצי של חלב לפחות, ולאחר מכן יש להחישו מיידית לרופא, שכן בליעת פלואוריד בכמות מעל 5 מ"ג לכל קילוגרם במשקלו הנה מסוכנת.

פלואוריד

פלואוריד
מהו המינון הנכון של פלואוריד שמותר לילד לצרוך?
אין לצרוך יותר מרבע מ"ל פלאוריד עבור גילאי 3-6 שנים וחצי מ"ל עבור גילאי 6-14 שנים ובכל מקרה, תוספי פלואוריד כאלה (טיפות או כדורים) יש לתת רק בהמלצת רופא. פלואוריד בשטיפות פה לא יינתן בשום מקרה לילדים מתחת לגיל 6, או לילדים שלא מסוגלים לירוק.
פלואוריד
האם כדאי לקחת תוספי פלואוריד לשיניים?


לקיחת תוספי פלואוריד הינה אינדווידואלית ויש להיוועץ ברופא שיניים לפני לקיחת תוספת שכזו. שימו לב שרוב המים בברזים בישראל כוללים פלואוריד במינון נמוך.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.