» «

פתרון בעיות

יומן
איך לסדר את המחשבות?



השיטה הפשוטה ביותר ואולי האפקטיבית שיש היא לכתוב יומן או בלוג, רישום או רשימה ולהתרגל לזה מגיל צעיר.

כשאתה כותב דברים על הנייר ורואה אותם, הם מתחילים להיות ברורים יותר ודווקא הצורך לארגן אותם באופן הגיוני, אם בכתיבה ביומן ואם ביצירת רשימות (כמו "הדברים שמטרידים אותי" ולמולם "פתרונות אפשריים") או ציור של תרשים, שמייצג את הדרך לטפל בתהליך - כל אלה הם תחילתו של הפתרון.

היעילות שבהעלאת הדברים על הנייר (או על מסך המחשב..) כל כך מוכחת שכמעט כל מי שעוסק במדע, יצירה וניהול, מסתובב דרך קבע עם פנקס או מחשב כף-יד, שבו הוא מקפיד לרשום מחשבות, רעיונות, טרדות, סוגיות לפתרון וכדומה.
זיכרון
איך לשמור על הזיכרון למניעת מחלת האלצהיימר?



הנה כמה פעולות שמסייעות לשימור הזיכרון בגיל המבוגר:

1. להפעיל את המוח הרבה - פעילויות שמפעילות את המוח כמו פתרון חידות, תשבצים, תרגילי חשבון, פתרון בעיות וגם כתיבה יצירתית ואפילו קריאה.

2. להימנע מחרדות ומתח - שעל פי המחקר מזיקים למוח ומגדילים את הסבירות ללקות באלצהיימר.

3. תזונה נכונה - אכילת מזון שיש בו הרבה נוגדי חימצון ולפחות דג אחד בשבוע.

4. ספורט - פעילות גופנית תורמת למוח ולביצועיו, כולל הזיכרון.

5. הרגלי זכירה - הרגלים של רישום תזכורות, רשימות לביצוע (To do) ושינון של פעולות, מקומות, כתובות, טלפונים וכדומה.
גישה חיובית
להתרגל לאימוץ גישה חיובית בחיים - איך להתרגל לגישה חיובית בחיים?



כך ניתן להתרגל לאימוץ גישה חיובית בחיים:

- להכיר בעובדה, שגישה חיובית עוזרת להתגברות על קושי, כאב וכעס, מובילה אותנו לפתרון חדש, ועוזרת לנו לממש ולהגיע לאיזון ושקט פנימי.

- לסגל לעצמנו גישה של "בית הספר של החיים". כל דבר שאנו יודעים כיום, אי פעם למדנו. למדנו לדבר, ללכת, להתלבש, לרוץ, לבשל וכו'. כל דבר שאנו יודעים בא מלימוד, ברגע שיש לנו בעיה, עימות, אי הבנה, או משבר נוכל ללמוד איך לפתור את הבעיה, נתייעץ עם מנוסים מאיתנו ונלמד לשנות.

- נבין שעל מנת לפתור מצב לא נעים, יש צורך בשינוי. שינוי גישה שלנו, שינוי התיחסות, שינוי פעולות. נסכים לצאת מ"איזור הנוחות" שלנו. מהרגל שלנו, שמזיק לנו ולשנות.

- נאמץ גישה אופטימית. נאמין שניתן לשנות, לפתור, ולהרגיש טוב. אין טעם בפעולות, אם אין אמונה בשינוי. נאמין גם בעצמנו, וביכולתנו לשנות ולהצליח.

- ולסיום, יש משפט חכם שאומר: "אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, האמן גם שאפשר לתקן". בהצלחה.
דחיינות
איך להתגבר על נטייה לדחיינות?


כדי להתגבר על נטייה לדחות דברים ניתן להפעיל מישהו שיאכוף את ההחלטות שלנו לגבי מועדים לביצוע. קחו בן-זוג, חבר או אפילו בוס, שיבדוק את מועדי הביצוע של המשימות שלקחתם על עצמכם (משימות לימודים, משימות בעבודה או ביצוע של דברים אישיים). בכל איחור או אי-ביצוע במועד של משימה, ה"מבקר" יעניש בעונשים מוסכמים (סכום קנס שעובר לתרומה, ארוחה יקרה במסעדה וכו').

המבקר ירשום את המשימות ומועדי הביצוע שלקחתם על עצמכם (או שנקבעו לכם) ויסכם את התוצאות בכל משימה ורק לאחר תהליך ארוך של עמידה בזמנים, תדעו שנרפאתם מהדחיינות הכרונית ואתם יוצאים לדרך חדשה.

בהצלחה!


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.