» «
פלמינגו
איך נראה הפלמינגו?


הפלמינגו הוא עוף מים גדול, המתקבץ ללהקות בבריכות מים מלוחים באילת ובחוף הים התיכון. סימנם: רגליים וצוואר ארוכים ומקור כפוף השחור בקצהו. הצעירים אפורים, אך לבוגרים רגליים אדומות וגוף לבן וורוד. ציפור חולפת, אך יש להקות יציבות של מאות פרטים בבריכות המלח שליד אילת.
ויזואלי
איך נראה זמיר כחול-חזה?


הזמיר כחול-החזה הוא אחת הציפורים היפות המזדמנות בארץ בעונת הנדידה. היא קטנה, בגודל של דרור, זנבה הקצר, וסימנה הבולט הוא "סינור" בצבע כחול על החזה. נמנית על משפחת הקיכליים. חולפת בשמי הארץ ורואים אוותה בגנים ובחצרות הבתים. את שירתה היא שומרת לעונת הקינון, בצפון אירופה.
ויזואלי
איך נראית חסידה שחורה?


את החסידה הלבנה מכיר כל אחד. החסידה השחורה כהה ממנה. היא שחורה מגבה ורק גחונה לבן. נדירה יותר מקרובתה, וכמותה נודדת אך במספרים קטנים יותר, וחסידות מעטות נשארות לחרוף בה בחורף. היא איננה מקננת על גגות בתים באירופה, אלא בנקיקי סלעים ועל צמרות עצים. בת למשפחת חסידתיים.
הגדרת ציפורים
איך נראה החנקן אדום-הגב?


החנקנים הם ציפורי-שיר, ממשפחת החנקניים. להם מנהג מגונה. הם תוקפים לטאות וחרדונים, ושופדים אותם על קוצים או גדרות תייל, שמהם הן מורידים נתחים בעת הצורך. החנקן אדום-הגב, אינו הנפוץ בכולם. הוא צבעוני, וניכר בצבע האפור של הראש, והחום-אדמדם של גבו. ציפור נודדות החולפת בארץ, ונראית לאורך בקעת הערבה והירדן.

ציפור חולפת

הגדרת ציפורים
איך נראית הציפור סלעית אירופית?


הסלעית האירופית היא שונה למדי מהסלעיות היציבות בארץ, בהיותה נודדת, החולפת בשדות הארץ בעונות הנדידה. נמנית על משפחת קיכליים. צבעיה: בטן בהירה, לבן-קרם וגב אפור, אך בולטים במיוחד ה"רסן" השחור על העין, והזנב הלבן שכתם שחור בצורת קמץ בקצהו.
ויזואלי
איך נראה שחף צר-מקור?


שחף צר-מקור הוא עוף מים וגדות ממשפחת שחפיים. סימניו: גוף אפור-בהיר ומקור ארוך יחסית, שקצהו מאדים. נראה בעיקר בחופי הים התיכון ומפרץ אילת, ובבריכות מלוחות. קל לטעות בינו לבין שחף האגמים. אך האחרון ניכר בקיף בראשו השחור. ציפור נודדת, החולפת בשמינו אך אוכלוסיה קטנה ממנה נשארת בארץ בחורף.
ויזואלי
כיצד נראית אגמיה מצויה?


האגמיה דומה במקצת לברווז, אף שהיא נמנית על קבוצת ציפורים שונה לחלוטין, דמויי עגור ומשפחת רליתיים. האגמיה איננה עוף של חוף ים, אלא של בריכות ואגמי מים מתוקים בלבד. סימן בולט הוא צבע הגוף השחור, והכתם הלבן שעל המצח, מעל המקור. ציפור נודדת, החולפת ושוהה בעונת הקיץ בכל חלקי הארץ.
הגדרת ציפורים
איך נראה עיט הערבות?


עיט הערבות הוא דורס (שם כללי לעופות טורפים) החולף בשמי הארץ בעונות הנדידה (מרץ-מאי, וספטמבר-נובמבר). נמנה עם משפחת הניציים. ניכרים במקור הכפוף, ורגליהם מהמצויידות בצפרניים חדות (טופרים). מוטת כנפיו מגיעה ליותר מ-2 מטר.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.