» «
גמלת סיעוד
מהי גמלת סיעוד ומה התנאים לקבלתה?


גמלת סיעוד היא גמלה הניתנת מהביטוח הלאומי עבור טיפול בקשישים. הגמלה ניתנת לגברים מגיל 67 ולנשים מגיל 62 הגרים בדיור מוגן או בביתם וזקוקים להשגחה וסיוע בפעולות יום יומיות.

אלו התנאים לקבלת גמלת סיעוד:

תושבי ישראל שהגיעו לגיל פרישה

מגורים בקהילה - אנשים הגרים בביתי אבות, מוסדות או מחלקות סיעודיות אינם זכאים לה.

מידת תלות - על האדם המבקש גמלה זו להיות במצב שהוא נזקק לעזרת אדם אחר בביצוע מטלות היום יום כגון רחצה, אכילה והלבשה.

קצבאות נוספות - גמלת סיעוד תינתן בתנאי שהקשיש אינו מקבל קצבאות נוספות מיוחדות מהמוסד לביטוח לאומי (לדוגמה קצבת נכות).

הכנסות - גובה הקצבה והיקפה יקבע ע"י המוסד לביטוח לאומי כשהקיף הכנסותיו של הקשיש יהוו שיקול לכך.
חסכון
איך להצליח לצבור כסף בחסכון?


בכדי להצליח לצבור כסף בחסכון כדאי להשתמש בכרטיס אשראי או בהוראת קבע בחשבון הבנק, דבר המבטיח התמדה ועקביות בחסכון. כדאי לחסוך 5%-10% מכל הכנסה או להעביר סכומים מסוימים המתקבלים (כמו קצבת ילדים למשל) ישר לחסכון. חשוב להקפיד לא לחסוך בזמן שהחשבון באוברדרפט קבוע.
מענק פטירה
מהו מענק פטירה?


מענק פטירה הוא מענק חד פעמי המקבל בן זוג של אדם שנפטר מהביטוח הלאומי וזאת במידה ובן הזוג שנפטר היה זכאי לפני פטירתו לקצבה כלשהי (כמו קצבת זקנה, קצבת שאירים, קצבת נכות כללית ועוד). לרוב אין צורך בהגשת תביעה לקבלת מענק זה והוא מועבר אוטומטית לזכאים, כאשר הסכום מתעדכן מפעם לפעם.
קצבת זקנה
מהי קצבת זקנה?


קצבת זקנה היא סכום כסף המשולם ע"י ביטוח לאומי לאנשים בגיל פרישה. הכסף מועבר בצורה קבועה פעם בחודש לכל אדם ששילם את דמי הביטוח הלאומי כסדרם במהלך חייו. בקצבה ניתנת במלואה לגברים בין גיל 67-70 ולנשים בין גיל 62-68.8, זאת במידה וההכנסה ממקום העבודה אינה עולה על 5,394 ש"ח, כאשר אין קשר להכנסות מהפנסיה.

קצבאות

קצבת שאירים
מהי קצבת שאירים?


קצבת שאירים היא קצבה המשולמת ע"י המדינה לאזרחי המדינה שהתאלמנו מבני זוגם. הקצבה משולמת בצורה קבועה, בדרך כלל אחת לחודש וסכומה נקבע לפי מספר הילדים מתחת לגיל 18 שנשארו לאלמן/ה. אנשים שהתאלמנו והיו מבוטחים 11 שנה קודם לכן בביטוח לאומי זכאים לתוספת, כמו כן ישנה קצבת שאירים מיוחדת לאנשים שלא היו מבוטחים כלל.
קשישים
למי מגיעה הנחה של 50% במחיר החשמל?
לאילו קשישים מגיעה הנחה במחיר החשמל?
מי מהקשישים זכאים להנחות בחשמל?

קשישים המקבלים קצבת זקנה, קשישים סיעודיים וניצולי שואה זכאים להנחה של 50% במחיר החשמל. החל משנת 2007 מעניק חוק לקשישים הנחה בתשלום על צריכה של עד 400 קו"ש בחודש. על הקשיש יהיה להרשם בחברת החשמל כצרכן. ישום החוק טרם נכנס לתוקף. ביטוח לאומי מעביר ישירות לחברת החשמל את נתוני מקבלי קצבת זקנה עם תוספת השלמת הכנסה לשם קבלת ההנחה.
נכים
עד איזה גיל ניתן לקבל קצבת נכות?


קצבת נכות מקבלים עד גיל 65 ולאחר מכן מתחילים לקבל קצבת זקנה. במידה וגובה קצבת הנכות גבוהה מקצבת הזקנה ממשיכים לקבל את קצבת הנכות גם לאחר גיל 65.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.