» «
פייסבוק
איך לשמור על הפרטיות בפייסבוק?עם כל הצער שבדבר, אל תצרפו כל מי שעברתם פעם לידו ברחוב או פגשתם במסיבה להיות חבר שלכם.

ברשתות חברתיות ובמיוחד בפייסבוק, אין אבחנה בין "מכרים" ל"חברים" ולכן אנשים כאלה יהיו בעלי גישה וחשיפה לפרטים אישיים שאותם אתם יכולים ורוצים לחשוף בפני חברים אך לא בפני סתם מכר.

מכאן שעליכם "ללכת לחפש את החברים שלכם".. ורק אותם!

במצב כזה, כדאי לשים לב היטב את מי מוצאת האפשרות "Find Your Friends" שעושה סריקה בספר הכתובות של תוכנת הדואר האלקטרוני שלכם ומחפשת מי נמצא בפייסבוק, כך שתוכלו "להציע לו חברות". שימו לב היטב מי האנשים הללו.
נסיעה
באיזה אתרים אפשר להירשם אירוח אצל אנשים בחו"ל בתמורה לאירוח שלהם בארץ?


יש ארגונים שמאפשרים להצטרף לקהילה עולמית של מארחים ומתארחים:

www.couchsurfing.com הוא אתר שמאפשר להתארח אצל אנשים מרחבי העולם, לפעמים בדירות קטנות ומעונות סטודנטים ואפילו לישון במיטתם ולהציע את שלכם בתמורה.

www.servas.org הוא ארגון של ממש שיש לו גם תנאי קבלה וראיון קבלה אצל הנציג הישראלי, במקרה שלנו. כאן יש אידאולוגיה של קידום שלום עולמי וקירבה בין אנשים, מכל המדינות. מתאפשר אירוח של עד יומיים וארוחת ערב משותפת אצל חברי קהילה מכל העולם ואירוח שלהם, אם הם זקוקים לו, בלי הבדל דת, גזע ומין.

זוהי הזדמנות לדירה בחו"ל, חברים בחו"ל או סתם אירוח חינם בחו"ל - אבל רק בתנאים של הדדיות וכבוד למארחים ולאורחים שלכם. אם אתם אנשי "הכל כלול" לא בטוח שתמצאו את עצמכם כאן ובטח לא אם אתם אוהבי פאר ומלונות של "פעם בחיים"!
סיוע
אני בודד וקשה לי ליצור קשרים חברתיים. מי יכול לעזור לי?


ארגון "לבב" הוא ארגון שמסייע לבוגרים בעלי צרכים חברתיים מיוחדים וסובלים מקשיים ביצירת קשרים חברתיים. הארגון שם לו למטרה לסייע לבוגרים הסובלים מקשיי למידה, קשיי תקשורת או נכות קלה.
החברים מתכנסים פעם בשבוע, ביחד עם מנחה מקצועית ומשוחחים בקבוצה על הבעיות שהם חווים, במשפחה, בעבודה ובכלל. זוהי קבוצה גם לתמיכה ולליבון בעיות וגם ליצירת קשרים חברתיים, חברויות ובילויים משותפים, בקרב אנשים שלא קל להם ליצור קשר חברתי.
ההצטרפות לבוגרים בגילאי 18-45 שסובלים מלקויות למידה,בעיות בתקשורת וקשיים הסתגלותיים כגון ביישנות ,חרדה חברתית, דימוי עצמי נמוך.

טלפון: 050-7751477 - חני
ילדים
איך לחזק את הקשרים החברתיים של ילדכם עם חבריו?


רוב הילדים מסתדרים בעצמם ולא זקוקים להדרכה ותדרוך מהמבוגרים, אבל ישנם ילדים שכן צריכים עזרה ראשונית בחיזוק הקשרים החברתיים שלהם וזה נעשה כך:

קובעים עם ההורים האחרים של 2 - 3 מחבריו הקרובים ביותר שבכל יום אחר הצהריים ילד אחר יארח את חבריו וישחק איתם ברחוב או בבית במשחק כלשהו.

אפשר גם שההורה התורן ייקח את ילדו וחבריו למשל לסיבוב בקניון המקומי או לחנות משחקי הוידיאו ולסיום יאכלו הילדים פיצה או משהו דומה לזה.

כך ההורים האחרים הרוויחו שקט ושלווה, ילד שמח וחברותי וילדכם ילמד להיות עצמאי, לקבוע בעצמו תוכניות עם חבריו, ולא להיות תלוי באף אחד.

בהצלחה!

קשרים

זר פרחים
איך לשלוח זר פרחים רומנטי?


לפי הפנג שואי, אם ברצונכם לשלוח פרחים לאהובה או אהוב, בחרו פרחים בצבע כתום, צהוב או פרחי שושן שחור, אך בכל מקרה לא פרחים בצבע אדום כהה, שכן הם מצביעים על סיומו של קשר.

בנוסף, השתדלו לשלוח זר פרחים ולא סידור פרחים והימנעו מלשלב בו ענפים קוצניים, המסמלים לפי תורת הפנג שואי מרחק וכאב.
ילדים
איך ליצור קשרים טובים עם הילדים?


כך ניתן ליצור קשרים טובים בין הורה לילד:

1. מגע, מגע ועוד מגע. חיבוקים, נשיקות וחום פיסי.

2. אמרו לו שאתם אוהבים אותו. פשוטו כמשמעו ובצורה ברורה וכנה.

3. דברו אליו בצורה החלטית אך לא מצווה.

4. הקשיבו לו כמה שאתם יכולים גם כשהוא ממש קטן ועוד לא אומר מילים של ממש.

5. התייחסו ברצינות למה שהילד מספר,למדו להקשיב לו.

6. ספרו לילד על עצמכם מפעם לפעם בהתאם לגילו ולמה שהוא מסוגל להבין ונכון לו לדעת.

7. אהבו אותו כמו שהוא, גם אם הוא שונה מכם.
ארבע ההסכמות
איך לנהל קשר בצורה חכמה?


לפי הספר "ארבע ההסכמות" בכל סוג של קשר, אל לנו להניח שהאחר יידע מה אנו חושבים, מה רצוננו ומה מפריע לנו, אם לא אמרנו במפורש ובצורה בהירה את הדברים. בל נניח שהם מכירים אותנו כל כך טוב כי אז זה יוביל לריבים ולאכזבות, בנוסח של "איך הם יכולים היו לעשות זאת?" ו"היה עליהם לדעת.."
זוגיות
מה לעשות כשגבר מתחמק ממפגש עם חברותיה של אשתו?


כאשר בן זוג מסרב באופן קבוע למפגש עם חברות זוגתו הדבר יכול להעיד שהוא עדיין אינו בשל לקשר אמיתי שיש בו גם מחויבויות וצדדים פחות נעימים. יש שני דברים עיקריים שניתן לעשות בנושא זה:

1. להנמיך ציפיות, לנהל את קשרייך עם חברותייך ללא ציפייה שבן הזוג יהיה מעורב בהם כל הזמן.

2. לאפשר לו דרכים שיקלו עליו כמו לדוגמה, האפשרות שלאחר זמן מסוים שתקבעו הוא ילך לענייניו מבלי שמי מכם ירגיש חוסר נעימות.


משפחה
איך לחזק את הקשר המשפחתי?לחיזוק הקשר המשפחתי במשפחה המורחבת ניתן לאמץ מסורת של מפגשי בנות מכל הדורות ומפגשי בנים מכל הדורות אחת לשנה.

מפגשים כאלה יתקיימו בסוף שבוע ועם הזמן נוצר בהם הווי מיוחד ומקרב לבבות, שבו גם שומרים על קשר אמיץ יותר, גם נזכרים בקרובים שאינם עוד וגם יוצרים קשרים משפחתיים שטובים לשיתופי פעולה, קריירה, עסקים ועוד.
איך לקיים ארוחה משפחתית, כשיש בבית חייל שיוצא בערב שישי?


אם אתם מעוניינים לשמור על הארוחה המשפחתית בכל מחיר והחייל או החיילת במשפחה מתעקשים לצאת עם חברים, תוכלו להעביר את הארוחה המשפחתית ליום שבת בצהריים.
איך ליצור תחושת אחדות וקשר חם במשפחה?


כדי שתחושו שמשפחתכם הינה יחידה חמה ומלוכדת, דאגו להעביר לילדיכם את התחושה שאתם מאמינים בהם, לצידם תמיד, יודעים מה יכולתיהם ומפרגנים בנדיבות.
איך לפתח את הקשרים שלי בעבודה ולהגדיל את הפופולאריות שלי במשרד?


על מנת לחזק את הקשרים החברתיים בתוך מקום העבודה שלכם השתדלו לצאת לארוחת הצהריים עם מגוון אנשים גדול ככל האפשר מהמשרד, בכל יום אנשים אחרים. כך תחשפו ליותר אנשים ותהיה לכם הזדמנות לשהות במחיצתם, בזמן שהוא לא נטו עבודה.
איך לסרק שיער עם קשרים?


שיטה טובה לסירוק שיער עם קשרים הוא סירוקו בזמן המקלחת לפני הורדת מרכך השיער או המסכה.
כיצד לשחרר קשר משרשרת?


טלק משחרר קשרים בשרשרות. אם מצאתם את השרשרת האהובה עליכם, מלאה בקשרים שקשה לכם לפתוח, פזרו עליה מעט טלק, ונערו אותה. הקשרים יפתחו בקלות רבה יותר.
איך לפתוח קשר בשרשרת?בכדי לפתוח קשר בשרשרת טובלים את התכשיט בצלחת עם שמן, מה שמקל מאוד על פתיחת הקשרים.
כיצד לפרום שרשרת שנהייתה פלונטר?


אם שרשרת הכסף או הזהב שלכם הסתבכה, השתמשו בשמן תינוקות כדי לפרום את הקשרים. פשוט טפטפו מעט מהשמן ישירות על הקשר ואז בעזרת סיכות תפירה, פתחו את הפלונטר בעדינות.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.