» «

שוק ההון

נדל
איך להשקיע בנדל"ן חו"ל בלי סיכונים ובעיות מיותרות?על ידי השקעה בקרנות REIT, מציין העיתון דה מרקר, ניתן להשקיע בנדל"ן בחו"ל מבלי להסתבך בניהול נכסים מרחוק, בחירת נכסים בעייתית ומיסוי חו"ל בעייתי למי שאין לו חברה (כולל מס עיזבון משמעותי).
היתרונות של קרנות רייט ככלי להשקעה כזו הם סף כניסה נמוך להון העצמי, לעומת קניית נכס בחו"ל, רמת בטחון גבוהה, מימוש קל ומהיר של ההשקעה, פיזור רחב שלה, מחוייבות על פי החוק להשקיע את עיקר הנכסים בנדל"ן מניב ובגללו גם מחלקות דיווידנדים לרווחים שוטפים (90% מהרווחים ברוב המקרים). גם המינוף שלהן והייזמות הנדל"נית שלהן מוגבלת משום החוק.

זהו כלי נפוץ וותיק להשקעה בנדל"ן בינלאומי.
מנהלי השקעות
איך למנוע הפסדים ותרמיות בהשקעות הון?


כך ניתן למנוע הפסדים ותרמיות בהשקעות הון:

1. בחירת מנהל השקעות עם רישיון - מנהלי ויועצי השקעות חייבים להיות בעלי רישיון מהרשות לניירות ערך לאחר שעמדו בכל הבחינות הדרושות בנושאים הרלוונטים לנושא. מנהלי תיקים קטנים (עד חמישה לקוחות בשנה) אינם חייבים ברישיון, אך האחריות לפנייה אליהם היא של הלקוח בלבד.

2. הסכם בכתב - ההסכם עם מנהל או יועץ ההשקעות חייב להיעשות בכתב, תוך פירוט גובה העמלות ומדיניות ההשקעות. על הלקוח לקבל העתק של ההסכם עם חתימתו בטרם יתחיל לקבל את שרותי מנהל ההשקעות.

3. ביטוח למנהל ההשקעות - יש לוודא שלמנהל ההשקעות יש די מקורות כספיים בכדי לפצות לקוח במקרה של התרשלות או מעילה באמון.

4. הסכמה לעסקאות - לא כדאי לתת הסכמה מראש לעסקאות שיש בהן סיכון גבוה.

5. בדיקה ברשות לניירות ערך - יש לוודא שלמנהל התיקים ולחברה בה הוא מועסק יש רישיונות כחוק, שהם לא נשללו בעבר ושלא הוגשו נגדו מעולם כתבי אישום. ניתן לבדוק את הפרטים הללו באתר רשות לניירות ערך www.isa.gov.il
כספים
איך מומלץ לחסוך לטווח ארוך מאד?על פי הערכות המומחים, אם מדובר בחסכון מניב לתקופה ארוכה, של מעל 10-15 שנים, כדאי להציב את הכסף בשני אפיקים אלו:

1. שוק ההון - הבורסה, על פי כל המדדים, היא כלי מצויין, כשמדובר בתשואות לכסף שמושקע לטווח הארוך.

2. אגרות חוב ממשלתיות - חסכון מדהים, בעל אפשרות לפתוח בכל עת ונושא פירות מצויינים לטווח ארוך.

ויש מי שפוחד משוק ההון. לטווח הקצר, שוק ההון יכול אכן להיות בעייתי. אבל בקבלת ייעוץ חד פעמי לרכישה, הוא יכול להיות כלי מצויין לטווח הארוך. החרד משוק ההון והרוצה להיות זהיר מאד, יכול להשקיע חלק מהכסף בנ"ל וחלק אחר באפיקים סולידיים בבנקים ולישון ממש בשקט.
נוכלים
מהי "הונאת פונזי"?


הונאת פונזי היא משחק פירמידה - המשקיעים הראשונים יקבלו את ה"רווחים" שלהם, מהשקעות של המשקיעים שיבואו אחריהם, במחשבה שאלו תשואות ורווחים וכך הלאה. למעשה מדובר על מעילה שבאה על גבם של המשקיעים שיבואו מאוחר יותר. אלו שאיתרע מזלם להיות בפנים, בזמן התפוצצות ההונאה, הם המפסידים בהונאה, כשלמעשה מימנו את המשקיעים הקודמים, שכבר יצאו ממנה.

הונאת הפונזי (על שם צ'רלס פונזי) הגדולה בהיסטוריה היא פרשת מאדוף, שנחשפה בסוף 2008, שבה הוא גרם למשקיעים שלו, להפסדים של כ-50 מיליארד דולר.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.