» «

שינה עם חזייה

חזייה
האם שינה בחזייה מותרת או לא מומלצת?לישון עם חזייה נחשב דבר שאינו בריא וממש לא נוח. יש מחשבה מוטעית ששינה בחזייה תגרום לחזה להיות זקוף והיא פשוט אינה נכונה. היא גם לא תשפיע על גודלו של החזה.

שינה ללא חזיה מסייעת לגוף להתחדש במהלך השינה, לייצר הורמונים שמסייעים למערכת החיסונית ועוד. לבנות צעירות היא גם מקלה באופן מסוים על הגדילה של החזה, אם כי אין בסיס לטענה שהחזה לא גדל באופן תקין אם תשני עם חזיה.

על אף שעיכוב התפתחות החזה בגלל שינה עם חזייה לא נמצא נכון, שינה בחזייה גורמת בנוסף לאי-נוחות שכרוכה בה גם להזעה מיותרת, לקשיי נשימה בזמן השינה, לעיתים לנדודי שינה ואפילו נמצא קשר מסוים לסרטן השד, אם כי יש ויכוחים גדולים מה חוזק הקשר ועד כמה באמת השינה בחזיה היא הגורם להגדלת הסיכוי לחלות.

ואגב, סתם כדאי לדעת שבשינה עם החזייה גם הבלאי שלה מואץ והיא מתיישנת פי 2 מהר יותר, אז אולי זו גם החלטה כלכלית.. אז אולי כדאי לתת לחזה לנוח ממנה בלילה.
דיאטה
אילו דברים עלולים לחבל לנו בדיאטה?


הנה רשימת דברים העלולים לחבל לנו בדיאטה:

1. צריכת קלוריות נמוכה מדי - חשוב לאכול לפחות 1000 קלוריות ביום ולתת לגוף לאגור מספיק כוחות. פחות מכך יגרום לרעב העלול לגרום לגוף להכנס למצב הישרדותי ולא יאפשר לו לרדת במשקל בצורה מבוקרת ונכונה.

2. הגזמה באכילת שומן בריא - יש להקפיד לאכול לא יותר משתי מנות שומן בריא ביום, שכן על אף היותו בריא הוא עתיר קלוריות.

3. ממתיקים מלאכותיים - צריכת ממתיקים מלאכותיים מפעילה מנגון של עליית אינסולין ועקב כך צורך לאכילת מתוקים ופחמימות. מומלץ להימנע ככל הניתן, לפחות בחודש הראשון של הדיאטה ממתיקים מלאכותיים.

4. מחסור שינה - עייפות גורמת להפעלת הורמוני הסטרס אשר מונעים מרקמת השומן להתפרק. יש להקפיד על מספיק שעות שינה, לפחות 6 שעות בלילה.

5. חוסר בסיבים תזונתיים - צריכת סיבים תזונתיים בכמות מספקת גורמת לתחושת שובע ולכן יש לדאוג להעשיר את התפריט היומי בהם.

6. סטרס - כאשר אנו מצויים במצב סטרס הגוף מייצר את הורמון הקורטיזול המעכב את הירידה במשקל. ניתן להיעזר בטכניקות הרגעה שונות, טיפולים, או עיסוק בתחביבים כדי להפחית מצבי לחץ.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.