» «
תיאוריה
מה צריך לעשות כדי לגשת למבחן תיאורה לנהיגה?


המבקשים להיבחן בתיאוריה לקבלת רישיון נהיגה צריכים להמציא את האישורים הבאים:

1. בקשה לרישיון נהיגה (רש"ל 18) עם תמונה מוטעמת של המבקש (ניתן לקבל את השירות ללא תשלום בתחנות הצילום של ממס"י או של טלדור), כאשר הטופס חתום ומאושר ע"י רופא כללי ובדיקת ראייה.

2. תעודת זהות.

3. אגרת מבחן ששולמה. חיילים בשירות סדיר וקבע חייבים בנוסף לבדיקת העיניים איזור מקצין העיר, המאשר כי אין להם בעיות רפואיות (במקום בדיקה רפואית רק-54).

לאחר המצאת כל האישורים ניתן לגשת למבחן בכל אחד ממבחני הרישוי בהם יש מבחנים עיונים ולהיבחן באחת מהשפות הבאות: עברית, אנגלית, צרפתית, ערבית, רוסית או ספרדית.

במבחן 30 שאלות אמריקאיות שחובה לענות תשובות נכונות על 26 מהן.

במידה ונכשלים במבחן, יש להמתין 14 יום עד שאפשר להיבחן שוב.
טסט
אילו טיפים יש לקראת המבחן המעשי בנהיגה?
להלן כמה עצות מועילות כיצד להתנהג ב"טסט" במבחן המעשי:


1. התייחסו לטסט כחלק משיעור נהיגה רגיל, אין צורך להתאמץ לעבור אותו בהצלחה, זה רק ירגש אתכם ויזיק. מורה הנהיגה הכין אתכם בשיעורי הנהיגה למעבר בהצלחה של הטסט, נהג כמו בשיעור הנהיגה וזה יספיק בכדי לעבור בהצלחה את ה"טסט".

2. הביטו לצדדים בעת חציית צמתים גם כשזכות הקדימה שלך, אל תשכחו שהטסטר לא יודע מה אתם חושבים, דברו אתו בפנטומימה, בשפת הגוף, הניעו את ראשכם לצדדים כדי שיראה ויבין שאתם בודקים את כל הכיוונים בצומת.

3. בעת החלפת נתיבים ולפני כל סטייה ופנייה יש להסתכל במראות ובעיניים, ורק כאשר הנתיב אליו אתם רוצים להיכנס פנוי, תאותתו ותסטו ו/או תפנו לנתיב החדש. זכורו! איתות לפני מבט, גורם להפרעה לנהגים בנתיב אליו אתם רוצים להיכנס, וזו עבירת תנועה של "אי מתן זכות קדימה" לרכבים בנתיב אליו אתם נכנסים.

4. הקפידו להפנות ראשכם לאחור בעת נסיעה לאחור, ובנסיעה קדימה השתמשו גם במראות הצד מלבד המראה המרכזית.

5. תכננו את נסיעתכם ובחרו את הנתיב הנכון עוד לפני הגיעכם לצומת.

6. זכרו! סטייה מנתיב בתוך הצומת אסורה בהחלט! עקיפה בצומת מותרת בטורים ומבלי לסטות מהנתיב בשטח הצומת, התחלתם בנתיב מסוים, סיימו את הצומת באותו נתיב ואחר כך תכננו סטייה מנתיב אם יש צורך.

7. אל תשאירו ביצוע פעולות טכניות (החלפת הילוכים, האטה וכו') לרגע האחרון, למשל, לפני ביצוע פנייה או עקיפה.

8. הסתכלו קדימה לאופק, ורחוק ככול האפשר, למרכז הנתיב, זכורו! לכיוון אליו אתם מסתכלים לשם הרכב יופנה אוטומטית.

9. שמרו תמיד על נתיב נסיעה ישר ונקי ממכשולים, בהבחינכם מרחוק במכשול בדרך (גם ברכב חונה) תכננו את עקיפתו מוקדם ככל האפשר באלכסון ארוך עם שימוש מינימלי בהגה. ובצעו את הפעולות הדרושות בכדי להשתלב בתנועה בצורה חלקה מבלי להוות גורם סיכון או הפרעה לתנועה.

10. הימנעו ככל האפשר מכניסה למצבים קשים ומסוכנים כגון מעבר במקום צר או עקיפה מיותרת, ואם הגעתם למצב כזה, פטרו את הבעיה תוך כדי האטת המהירות עד כדי גלישה.

11. מהירות הנסיעה המקסימלית בעיר היא 50 קמ"ש, ואם יש תמרור, התמרור יקבע את המהירות המקסימלית.

12. סעו ב"מהירות סבירה" ולא במהירות המקסימלית. הווה אומר התאימו את מהירות נסיעתכם לתנאי הדרך ולא למהירות המקסימאלית המותרת עפ"י חוק. אם הדרך מאפשרת, סעו במהירות המקסימלית, אם לאו סעו במהירות סבירה.

13. בחציית צמתים, כאשר הנכם נדרשים לתת זכות קדימה המתינו בסבלנות תוך הסתכלות מתמדת לצדדים, גלשו באיטיות אל שדה ראייה. במידה ואין שדה ראייה במקום בו נעצרתם, חצו רק כאשר הנכם בטוחים לגמרי כי אינכם מהווים הפרעה או סיכון לתנועה החוצה.

14. בתמרור עצור! עצרו עצירה מוחלטת בסמוך ולפני קו העצירה. במידה ואין קו עצירה עצור במקום שבו רואים את התנועה הכי טוב, הווה אומר עצרו בקו הדמיוני המחבר את אבני השפה או את קווי השול הימני הצהוב. גם אם לצורך זה אתם עומדים על מעבר חצייה.

15. אם צופרים לכם מאחור אל תלחצו! סעו כרגיל ומבלי להתייחס לרכב הצופר.

16. בעת החלפת נתיב וודאו היטב כי הנתיב אליו אתם אמור להיכנס פנוי ויש באפשרותכם להשתלב מבלי להפריע ולסכן את התנועה בנתיב זה. בזמן הסטייה אל הנתיב הקפידו על סטיות הגה עדינות ולא חדות מידי.

17. הקפידו על פניות שמאלה נכונות. שימו לב לפני הכניסה לכביש, וביציאה ממנו בסיום חציית הצומת אם הוא חד סטרי או דו סטרי ונהגו כדלהלן: בכניסה לצומת - מכביש חד סיטרי התמקמו בצד שמאל של הכביש. מכביש דו סיטרי התמקמו במרכז הכביש. ביציאה מהצומת לכביש חד סיטרי התמקמו בצד שמאל של הכביש. לכביש דו סיטרי התמקמו בימין הכביש.

שיהיה בהצלחה!
רשיון נהיגה
מהן הפעולות הנדרשות להתחלת לימוד נהיגה?


להתחלת לימוד נהיגה יהיה עליכם לעשות את הפעולות הבאות:

1. יש לגשת לתחנת מ.מ.ס.י. הקרובה למקום המגורים שלך עם תעודת זהות.

2. לאחר קבלת טופס מ-מ.מ.ס.י.(טופס ירוק עם תמונה ,ללא תשלום) יש לבצע בדיקות רפואיות(כלליות+עניים).

3. את הבדיקות ניתן לבצע אצל רופא משפחה או רופא מוסמך, ובדיקות עניים אצל אופטיקאי מוסמך (בתשלום).

4. לאחר שבגב טופס מ.מ.ס.י. יש את החתימות של הבדיקות (כלליות ועיניים) אפשר להתחיל ללמוד נהיגה מעשי.

5. על מנת שניתן יהיה לגשת למבחן התאוריה יש לשלם אגרת מבחן (צבע ירוק), ע"ס 113 ש"ח בבנק דואר במזומן.

6. כאשר מוכנים למבחן התאוריה,יש לגשת למבחן עם טופס מ.מ.ס.י. + אגרה ששולמה בדואר+ תעודת זהות.
תיאוריה
איך ללמוד למבחן התיאוריה של נהיגה?
איך כדאי ללמוד לתיאוריה?

שיטות ללימוד מוצלחות למבחן התיאוריה הן כאוויר לנשימה ללומד ומכאן שזו אחת השאלות הנפוצות.


הנה הדרך היעילה ללימוד תיאוריה של הנהיגה:

1. קחו לכם שבוע, קראו את החוברת, עברו שוב ושוב על הפרקים השונים, עד שתבינו ותפנימו. אין טעם בשינון החומר, משום שאלה חוקים וכללים שאתם צריכים לדעת בהמשך, ולכן כדאי להבין את החומר. לא לדלג על כלום, כל מה שכתוב בחוברת - חשוב!

2. התחילו לתרגל בעזרת החוברת עם מאגר התרגילים, באתר "למד", שמתרגל מבחני תיאוריה וכדומה.

3. תרגול תמרורים - התמרורים מהווים חלק גדול מהשאלות במבחן התיאוריה: עיברו על ההגדרות של כל תמרור כמה פעמים ותנו למישהו לבחון אתכם או באתר הנ"ל.

4. טריק לשגיאות חוזרות: מקליטים על הנגן mp שלכם את החומר הקשה, פשוט מקריאים אותו, ומאזינים לזה שוב ושוב - בנסיעה, בבריכה ובכל הזדמנות - הוא ייקלט!

תיאוריה

אתרים
באיזה אתר אפשר ללמוד תיאוריה ברשת?באתר "למד" אפשר ללמוד ולתרגל את כל מה שקשור לתיאוריה, חוקי תנועה, נהיגה ברכב, מבנה הרכב ותמרורים.

האתר החדש יותר, אתר interlect משמש ללימוד תיאוריה ותרגול של תמרורים, המנוע, הכרת הרכב, צורות נהיגה ועוד - הכל באמצעות לומדות שבנויות באנימציית "Flash" ועם קול אנושי, שמסביר כל דבר. באתר גם מבחנים לתרגול ועוד.
תיאוריה
איפה ניתן לקבל את השאלות לתאוריה ללא תשלום?החל מה-1 באפריל 2011 ישתנה האופן בו מבקשי רישיונות הנהיגה יבחנו כך שהמבחנים יהיו מעודכנים יותר והשאלות יילקחו מתוך מאגר השאלות של משרד התחבורה. בנוסף, במקום לקנות ספר ללימוד התאוריה שעלותו 85 ש"ח, ניתן מעכשיו להוריד את השאלות (1,800 במספר) שעודכנו ונוסחו באופן מקצועי יותר על מומחים בנושא מאתר משרד התחבורה ומהם ללמוד למבחן.

אתר משרד התחבורה: www.mot.gov.il
תיאוריה
איך אני יודע אם אני מוכן לתיאוריה?
איך יודעים אם מוכנים לתיאוריה?
רוצים לדעת אם אתם מוכנים למבחן התיאוריה?

אם למדתם ותירגלתם הרבה את החומר למבחן תיאוריה והגעתם למצב שבו יש לכם מקסימום 2-3 טעויות אתם כמעט מוכנים ואפשר לגשת.

זה לא אומר שלא ממשיכים עד הרגע האחרון לתרגל ולשפר - עוברים על השאלות שבהן טועים, לומדים את הטעויות, ממש מבינים אותן וממשיכים לתרגל אותן.
חוקים
כל כמה זמן אפשר לגשת למבחן נהיגה (תיאוריה)?


למבחן עיוני אפשר לגשת כיום למחרת היום של התיאוריה שבה נכשלת.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.