» «
Media Player
איך יוצרים רשימת השמעה בתוכנת Windows Media Player?יצירה של רשימת השמעה במדיה פלייר תתבצע על ידי הוספת השירים למדיה פלייר, שירים שייכללו ברשימת ההשמעה:

1. מוצאים את השירים שלכם בכונן הקשיח או בתוך התוכנה עצמה.

2. מסמנים את כל השירים שתרצו ברשימת ההשמעה (על ידי גרירה מעליהם או לחיצה על Ctrl להוספה של בודדים לסימון).

3. לוחצים עליהם בכפתור ימני של העכבר ובוחרים "הוספה לרשימת השמעה".

4. התוכנה נפתחת וחלון נפתח בה, עם אפשרות להוסיפם לרשימת השמעה קיימת או לחיצה על כפתור "חדש", ליצירת רשימת השמעה חדשה.

5. לוחצים "אישור".

נוצרה רשימת השמעה עם השירים הללו: כדי להאזין לה, לוחצים בתוכנה על "רשימות השמעה" ובוחרים בה.
MIDI
איך אפשר להפוך דיסק או מוסיקה מוקלטת לתווים?קודם כל, אין תוכנה רצינית שמצליחה, נכון להיום, להמיר דיסק או קטע מוקלט ב-wav או mp3 לתוים או קובץ MIDI.
הדרך הנכונה היא "להקליט" ישירות לתוכנת תוים שתרשום את מה שאתם מנגנים. לשם כך תצטרכו מקלדת (אורגן או סינטיסייזר) שיש לה יציאת MIDI ולבחר אותה באמצעות מימשק MIDI (שמחבר את המקלדת לחיבור ה-USB של המחשב או לחיבור הג'ויסטיק, בכרטיסי הקול הישנים יותר). אם אין לכם מקלדת כזו, תוכלו לרכוש מקלדת המיועדת לעבודה עם מחשב (קוראים לסוג הזה של המקלדות "מקלדת שליטה").
בנוסף, תצטרכו תוכנה לעריכת תוים, כמו Finale PrintMusic או FInale Allegro היקרה יותר אבל מיועדת לעבודה מקצועית יותר (להערכתי, על פי מה שסיפרת עליה, תספיק הראשונה) או המקצועיות ביותר כמו Finale או Sibelius.
צריבה
איך לצרוב קבצי mp3 לדיסק מוסיקה כך שיהיה דיסק רגיל?


צריבה של מוסיקה לדיסק בעזרת Windows XP היא פשוטה ביותר:

1. פתחו את תוכנת הצריבה הכלולה ב-XP על ידי סימון הקבצים (קבצי mp3, wmv וכדומה) ובקליק ימני בחירה בתפריט של "שלח אל" ובתפריט המישנה יש לבחור את הצורב שלכם.

2. פותחים את "המחשב שלי" (My Computer) ושם את הצורב.

3. כדי לצרוב סופית את השירים, מקליקים על "צרוב קבצים אלה בתקליטור" ("Write These Files to CD") וממשיכים על פי ההוראות - שימו לב שיש לבחור "תקליטור אודיו", אם רוצים שהדיסק יהיה דיסק רגיל לנגינה בכל מכשיר, לאו דווקא מחשב או מכשיר שתומך בנגינת קבצי mp3.
mp3
איך מקליטים קלטת לדיסק או לקבצי MP3?חברו את יציאת האודיו של הרשמקול - הטייפ (Line Out או אם אין ברירה אז יציאת ה-Headphones) באמצעות כבל לכניסת ה-Line in של כרטיס הקול במחשב (או כניסת המקרופון, אם הראשונה אינה קיימת). הורידו תוכנת הקלטות והתקינו אותה. לחצו בה על הקלטה ונגנו את הקלטת. בגמר ההקלטה - שמרו את הקובץ ל-Wav (לצריבה לדיסק) או ל-MP3.

mp3

JamStudio
שמירת קובץ mp3 מ-jamstudio שמרה רק חלק אחד מהשיר - מה הבעיה?


כנראה שברשימת החלקים לא שמת פסיקים בין החלקים. שום צורה אחרת, כולל 1-2-3 או 1 2 3, לא תעבוד ב-Export גם אם היא תנגן את זה. הוסיפו או שנו לפסיקים בין החלקים 1,2,3 וכדומה וזה יעבוד.
מדיה פלייר
איך להשלים את הפרטים של הדיסק (שם האלבום, מבצעים, שמות הקטעים ותמונת עטיפת האלבום) כשמעלים אותם למחשב בעזרת Media Player?אם מדיה פלייר לא מוצא פרטים על הדיסק שהכנסתם אליו ואתם ממירים לקבצים (Ripping) עשו את הדברים הבאים:

1. הקליקו בכפתור ימני על עטיפת האלבום או על אחד השירים בו ובחרו "חפש פרטי אלבום".

2. בתוצאות שקיבלתם, בחרו את האלבום הנכון (ודאו את העטיפה, הפרטים ומספר הרצועות) ולחצו "הבא".

3. לחצו "סיום" והפרטים הוכנסו לשירים שדגמתם מהדיסק למחשב.
מחשבים
איך מקליטים את התקליטים הישנים שלנו לדיסק או לקבצי MP3?
חברו את יציאת האודיו של הפטיפון (Line Out או אם אין ברירה ה-Headphones) באמצעות כבל לכניסת ה-Line in של כרטיס הקול במחשב (או כניסת המקרופון, אם הראשונה אינה קיימת). הורידו תוכנת הקלטות (חפשו בסטיפס את Audacity החינמית המצויינת) והתקינו אותה. לחצו בה על הקלטה ונגנו את התקליט. בגמר ההקלטה - שמרו את הקובץ ל-Wav (לצריבה לדיסק) או ל-MP3.
כלים לתלמיד
מה אפשר לעשות עם זכרון נייד?
זכרון נייד - או בשמו המותגי disk-on-key, שימושי מאד לתלמידים ובעיקר לסטודנטים, וכמובן לכל מי שצריך להעביר קבצים גדולים ממחשב למחשב. ניתן להעתיק באמצעותו תמונות, מערכי שעור ואף מצגות, ולהפעילם במחשבים שונים. זהו אמצעי לימוד מעולה. ניתן להשתמש בנגני MP3 כזכרון נייד. השלב הבא המתוכנן הוא הפעלת מערכת הפעלה שלמה ותוכנות מזכרון נייד, מה שיאפשר לך להפעיל את המחשב "שלך" על כל מחשב שהוא.


מחשבים
קבצי ה-MP3 שאני מכין מדיסקים אינם איכותיים מספיק. מה עושים?
אכן, קובץ MP3 מוריד את איכות הצליל באופן מסוים. הדבר אינו משמעותי במוסיקת פופ אך הוא מורגש מאד במוסיקה קלאסית, למשל. שיפור של איכות הקובץ יהיה באמצעות בחירה של לפחות 128 Kbps או אף יותר לקובץ המומר. ככל שערך הקילובייטים לשניה יהיה גדול יותר תשתפר האיכות (זה דומה להגדלת הרזולוציה של תמונות - זוהי הגדלה של רמת הפירוט של האודיו). כמובן שהקובץ גם הוא יגדל בנפחו.
איך לייצא שיר מקיובייס?


כך מייצאים שיר מקיובייס:

1. סמנו בעזרת סימני ה-R וה-L את כל השיר שהקלטתם (צריך להיות על הסרגל העליון מעין תחום כחלכל שרוחבו כרוחב השיר כולו).

2. בחרו בתפריט File את הפקודה Export ובתפריט המשנה שלה את Audio Mixdown.

3. בתיבת הדו שיח החליטו היכן לשמור את הקובץ, תנו לו שם, והחליטו על הפורמט (Wave הוא איכותי אך בנפח גדול, mp3 קומפקטי ובעל איכות סבירה, wma קומפקטי ובעל איכות טובה מעט יותר) ןלחצו על Save.
איך למצוא מוזיקה בגוגל בקבצים של mp3?


הקלידו את הצירוף הבא בגוגל, כשאתם מחליפים את הביטוי "Let it Be" בשם השיר שאתם מחפשים:

intitle:index.of +”last modified” +”parent directory” +(mp3|wma|ogg) +"Let it Be" -htm -html -php -asp
איזה נגן וידיאו ו-MP3 כדאי לקנות?
המגזין ICT+SMB מנובמבר 2006 בדק שורה של נגנים ואלה נבחרו:

- בתור "בחירת העורך" (הכי טוב) נבחרו שני הנגנים:

Vosonic VP8360 (עלות כ-600$ כולל מע"מ) מבוסס כונן קשיח 80GB.

Scandisk Sansa E260 (כ-200$ כולל מע"מ) מבוסס זכרון פלאש 4GB.
איזו תוכנה חופשית מומלצת להמרת קבצי קול ל-mp3?
תוכנת חינם מעולה שממירה ל-MP3 (פעולה שנקראת Ripping) היא תוכנת AudioGrabber. היא גם יודעת למצוא את שמות השירים וגם לארגן את עוצמות הקטעים לעוצמה אחידה (Normalize).
איך מפרמטים נגן MP3?
פתח את "המחשב שלי" ואתר את הנגן (הוא נראה כדיסק קשיח). לחץ עליו בכפתור הימני של העכבר ובחר בתפריט את "אתחול". בחלון שיופיע לחץ על כפתור "התחל".
איך להוריד בבת אחת את כל הקבצים מסוג mp3 מהדף?הרחבה בשם Download Master מאפשרת הורדה בלחיצת כפתור של כל קבצי ה-mp3 בדף. היא מצוינת ועובדת יפה.