» «
מדיח כלים
מה לעשות אם המים לא נכנסים למדיח כשהוא עובד?לעיתים, במיוחד לאחר סתימה בכיור שגרמה להצפה במדיח, מדיח הכלים מתחיל את פעולתו, אך לא מתמלא במים. במקרים שכאלו, לפני שממהרים וקוראים לטכנאי, יש לעשות כך:

1. לנתק את המדיח מהחשמל.

2. לרוקן את המדיח מכלים.

3. להטות את המדיח אליכם עד שנשפכים ממנו מים (יש לעשות זאת גם אם לא רואים מים בקרקעית המדיח, מומלץ להיעזר באדם נוסף ולהתכונן עם מגב וסמרטוט לניקיון המים שיצאו).

4. לאחר ניגוב וייבוש סביבת המדיח, לחברו חזרה לחשמל ולהפעילו. רב הסיכויים שהוא יחזור לעבוד מצוין.
שיעורי בית
מה לעשות שהורה אינו מבין את שיעורי הבית של ילדיו?


לא פעם קורה שילד נזקק לעזרה בשיעורי הבית אך ההורה מתקשה להבינם או להסבירם. הנה מספר אפשרויות שניתן להשתמש בהן במקרים כאלו:

להגיד לילד את האמת - להגיד לילד בצורה גלויה שהחומר אינו מובן לכם כי כבר עבר זמן רב מאז למדתם אותו או שאתם מתקשים להסבירו בצורה שתהיה ברורה ומובנת

להציע דרכי למידה חלופיות - אפשר להציע לילד להיעזר בחבר שיודע את החומר, לבדוק האם ההורה הנוסף יכול לעזור, לבדוק באינטרנט האם יד דוגמאות ועזרה או להציע לקבל סיוע ממורה פרטי

להעביר את אחריות הלימוד למורה - להגיד לילד שיעשה רק מה שהוא מבין ובחלקים בהם מתקשה יעמוד על זכותו לקבל הסבר נוסף מהמורה, במקביל אפשר גם לפנות בעצמכם למורה ולקבל ממנו הנחיות לגבי דגשים חשובים ואופן תרגול

חשוב בכל מקרה להשאיר "דלת פתוחה" לילד, כך שירגיש שהוא יכול לשאול כל מה שירצה ואתם מצדכם תנסו לסייע בדרכים שונות
קייטנה
מהי קייטנת הורים ואיך לארגן כזו?


קייטנת הורים זו קייטנה המתנהלת בארגון ואחריות הורים בלבד בסבב הנעשה ביניהם. הקייטנה עונה על בעיית תעסוקת הילדים בחופש, העלויות שלה נמוכות בהרבה מכל קייטנה אחרת והיא פתרון מצוין לתקופה בה מסתיימות הקייטנות או למשפחות שרשמו את הילדים לקייטנות קצרות, בנוסף הילדים מחכים וגאים לארח בביתם את "הקייטנה". בכדי לארגן קייטנה כזו יש לעשות את הדברים הבאים:

1. להתארגן מראש מספר הורים (רצוי לא יותר מהורים מ 6-7 ילדים, תלוי בגיל).

2. רצוי להתארגן עם הורי החברים הטובים ביותר של ילדכם.

3. להגדיר ימי ושעות פעילות (לדוגמה חמישה ימים בשבוע בין 8:30 ל- 15:30 למשך שבועיים).

4. להחליט על סבב בין ההורים, כאשר בכל יום מגיעים הילדים לבית של ילד אחר ומבלים שם את היום.

5. כדאי להכין פעילות מראש כמו פעילויות יצירה, הכנת מאכלים (עוגיות, כדורי שוקולד, פיצה ועוד), זמן חופשי למשחק, סרט או כל פעילות ביתית אחרת.

6. יש לסכם מראש האם אפשר לרדת עם הילדים לגינה ציבורית או כל פעילות אחרת שהיא מחוץ לבית.

7. יש להיערך מראש להגשת ארוחת צהריים ולכיבוד נוסף במשך היום (פירות העונה וכדומה).
קורות חיים
איך לנטרל את מוקש הגיל בראיון עבודה?מעסיקים רבים חוששים להעסיק אנשים מבוגרים יותר מסיבות שונות כמו דרישות שכר גבוהות, ניסיון רב מדי, שעמום, מתן מרות לאדם מבוגר מהם ועוד. הנה מספר פתרונות אפשריים לבעיה זו:

- ותרו על פירוט יתר של פעילותכם המקצועית וכישוריכם המקצועיים גם בכתיבת קורות החיים וגם בראיון העבודה, ציינו את הדברים החשובים ביותר בכדי להתקבל למשרה ספציפית

- במידה והיה לכם תפקיד ניהולי אל תציינו את מספר העובדים שהיו תחתיכם

- אם טיפלתם בתקציבים גבוהים מאוד אל תציינו זאת מאחר והדבר עלול להרתיע את המעסיק

- אל תכתבו או תדברו אל הישגים משמעותיים שהיו לכם שאינם קשורים למשרה המבוקשת

- במקום לציין את גילכם בקורות החיים ציינו את השנים בהם שירתתם בצבא או שתרשמו אותו רק בסוף קורות החיים

- אל תחשפו יאוש ואכזבה ונסו להפגין ככל האפשר התלהבות מהעבודה המבוקשת

פתרונות פשוטים לבעיות גדולות

חתול
איך להכניס חתול לכלוב נשיאה?הנה מספר טיפים שימושיים בכל הקשור להכנסת חתול לכלוב נשיאה:

הרגלה מבעוד מועד - אין כמו חתול שהתרגל לכלוב נשיאה לפני שהיה בו צורך אמיתי.

"כי בתחבולות תעשה לך מלחמה" - אין טעם לריב עם החתול, סביר שאתם תפסידו כשהוא ישלוף את ציפורניו ויאחז בצידי הכלוב (במקרה הטוב) או בכם (במקרה הרע). צריכים סבלנות ורוגע. אם דרך אחת לא פועלת, נסו לשנות גישה. אגרסיביות יתרה ועקשנות עיוורת לא תכניס אותם פנימה. לעומת זאת, אסרטיביות והפעלת כוח מתון עשויה לעזור.

אוכל - גם אם החתול אינו מורגל לכלוב הנשיאה תמיד ניתן להציע לו חטיף טעים, טונה או מעט עוף בסמיכות לכלוב הנשיאה. לאט לאט העבירו את האוכל בסמיכות לכלוב. במצב אידיאלי הוא יסכים להיכנס, בד"כ הדבר ידרוש מעט עידוד (דחיפה קלה פנימה).

אלמנט ההפתעה - הניסיון הראשון להכנסת החתול לכלוב נשיאה חשוב מאוד מאחר ולאחריו הוא עשוי להיות "פחות סובלני כלפיכם". וודאו מראש שאתם יודעים איך לסגור ולנעול את הכלוב מהר ותכננו את צעדיכם היטב.

בחירת סוג ארגז הנשיאה המתאים לכם - בכלוב נשיאה לחתול שנפתח ל-2 חלקים: השאירו את הכלוב פתוח, הושיבו את החתול בפנים על חלקו התחתון של הכלוב והעזרו באדם נוסף שיעזור לכם לסגור את החלק העליון והסורג הקידמי בזמן שאתם מחזיקים ומרגיעים את החתול. בכלוב עם פתח עליון ניתן לנסות להכניס דרך הפתח העליון (שבד"כ יהיה גדול יותר) או דרך הפתח הצידי בזמן שהפתח העליון פתוח (לרוב הם ירגישו יותר בנוח במצב זה).

ישבן קודם - במידה ואין לכלוב פתח עליון ניתן להעמיד אותו ב-90 מעלות כך שהפתח כלפי מעלה ולנסות להכניס את החתול בטכניקה המתאימה לכם ולו בד"כ עדיף להרימו באוויר ולהניחו כך שרגליים אחוריות נכנסות קודם (ישבן פונה לתוך הכלוב) מאחר והוא לא יראה את הכנסתו לכלוב במהלך הדרך. חשוב לפעול בזריזות ונחישות ומיד לאחר מכן יש לסגור מהר את מכסה הכלוב מאחר והחתול עשוי לנסות לצאת.

השתמשו במגבת - יש שיטות ריסון שונות לחתולים בהם נעזרים במגבת. הדבר עשוי להקנות להם תחושת ביטחון, לנטרל אותם מיכולתם להאחז בדפנות הכלוב ולהגן גם עליכם (במידה) בפני שריטות.

כלוב נשיאה גדול יותר - אם לא הצלחתם לעשות שימוש בכלוב שלכם, אפשר לנסות כלוב מסוג או גודל אחר ועם פתח גדול יותר. לרוב ניתן לשאול כלוב נשיאה לחתול מהמרפאה הוטרינרית אליה בכוונתכם ללכת. כך או כך, בשום אופן אין לצאת עם ארגז מאולתר מהבית, כדוגמת ארגז קרטון או סל כביסה כשחתול בתוכו מאחר והם לא בנויים למטרה זו והחתול עלול להימלט מהם בדרך.

בסופו של דבר דמיון ותושייה אף פעם לא יזיקו בכל הקשור לחתולים שאינם מוכנים להיכנס לכלוב נשיאה.
גילוח
איך להאריך את חיי סכין הגילוח?


להלן שיטה בדוקה להארכת חייו של סכין הגילוח:

השתמש בשני סטים של מכשירי גילוח. סמן אותם במספרים 1 ו-2.
בסט מספר 1 השתמש בימים הלא זוגיים של השבוע ובסט מס. 2 השתמש בימים הזוגיים של השבוע. המנוחה שנותנים לסכין הגילוח בין גילוח לגילוח מאוד משמעותית. החשיפה של הסכין לאויר ללא שימוש גורמת לחידוד הלהב מחדש.
במקום שימוש של 7-10 ימים בסכין בגילוח יומיומי רצוף אפשר בקלות להגיע לשימוש רצוף של כמעט חודשיים בסט של שני סכינים לסירוגין. שימוש בשלושה סטים של מכשירי גילוח יביא לתוצאות עוד יותר טובות.
כיתה
איך לדאוג שכולם יחלקו בנטל סידור הכיתה לאחר מסיבה?


תופעה מוכרת היא שלאחר מסיבות בהן מוזמנים גם ההורים לחגוג עם ילדיהם בבית הספר, נעלמים מרבית ההורים מיד בתום המסיבה ומשאירים את הבאלגן בכיתה לגורם נעלם שיגיע ויסדר... על מנת לחלוק בנטל בצורה שוויונית ובו בזמן להעביר מסר חינוכי של אחריות לילדים כדאי לערוך רשימת "תורני פירוק" (כן, כמו פעם בקיבוץ). לפני כל מסיבה תתפרסם רשימה של ארבע - חמש משפחות האחראיות על סידור הכיתה והחזרתה למצב בו ניתן ללמוד בה. שיתוף הפעולה בין מספר לא מועט של מבוגרים, יחד עם עזרת של הילדים והידיעה שבפעם הבאה אחרים יעשו זאת בשבילנו הוא פתרון מוצלח ומומלץ.
ילדים
איך להתארגן לנסיעה לחו"ל עם הילדים ובמהלכה?


נוסעים עם הילדים לחו"ל ורוצים להיות חכמים? - עשו כך:

1. בחרו יעדים שמתאימים לילדים (אטרקציות, מוזיאונים לילדים, פעילויות פנאי וגני שעשועים)

2. דאגו לשכור רכב להתניידות

3. הרשו לכל ילד להביא חפץ מוכר מהבית

4. הביאו מעט מאכלים מוכרים

5. הכינו פעילויות ומשחקים לנסיעות ארוכות (במידה ויש)

6. אפשרו להם לקבוע לפחות פעם ביום איפה אוכלים (מישהו אמר ג'אנק פוד?)

7. עודדו אותם לכתוב לחבריהם בארץ (שישלחו גלויות או אימייל מקפה אינטרנט - חוויה שילדים תמיד אוהבים).

8. הביאו לטיסה חומרי יצירה שניתן ליצור אתן בטיסה כמו מדבקות, חול קינטי, בצק, טושים ודפים קשיחים.

9. הביאו לטיסה ספרי קריאה, תשחים מתאימים לילדים וטאבלטים.


פתרונות פשוטים לבעיות גדולות
פתרון פשוט לציר פילדלפי - יש כזה?
ציר פילדפי - הפתרון המלא והכל כך פשוט:

בכחצי מיליארד עד מיליארד דולר (שווים לעוד 5-10 ימי לחימה של צה"ל, בחישוב הזול) ניתן לחפור תעלה בין שני חלקי רפיח, בנוסח "תעלת פנמה מצומצמת" או "מיני סואץ", שתעשה 3 פעולות הכרחיות:

1. תחצוץ בין שני חלקי העיר - הפלשתיני והמצרי.

2. תחתוך את כל המינהרות הקיימות (הערכות שונות מדברות על בין 300-1200 מינהרות!)

3. תיצור חילחול של מים פנימה ותחסום פוטנציאל למינהרות חדשות ביניהן.

אז כמה קבלנים יתעשרו, צה"ל יתאמץ לאבטח, כמה פועלים יסתכנו ואולי אף יהיה פיגוע או שניים, בכוחות העובדים. אבל אחרי זה - נאדה! לא יקרה יותר דבר ולא תעבור סיכה ממצריים לעזה.

אז ברוח הפרסומת של אברי גלעד: "למה לסבך הכל?"

הוא שאמרנו - פתרונות פשוטים לבעיות גדולות!

===================================================

אהבתם את הפיתרון? - דרגו למטה את הפתרון ונוכל להצביע ולדחוף את ממשלת ישראל לעשות מעשה, במקום לדבר!

אל תשתהו! - יתכן שהטיל שעובר שם עכשיו יפול על הבניין שלכם, או של קרובי המשפחה או החברים שלכם.

או של מישהו מהעם שלכם...

חושבים שזה מוצדק? - שילחו לחברים ובני משפחה, את הטקסט והקישור לדף הזה - ובקשו שידרגו גם הם!
מה אפשר לעשות כשכרטיס אשראי לא עובד?


מעבירים את כרטיס האשראי שלכם והוא לא עובד? הוא כנראה נשחק, בפס השחור שבו שמורה האינפורמציה המקודדת.

הנה פטנט מצויין לחידוש כרטיס אשראי בעצמכם:
1. קחו סלוטייפ שקוף

2. הדביקו על הפס השחור של כרטיס האשראי (כן, על הפס השחור - אל תיבהלו..)

... הכרטיס ישוב לעבוד - כמו גדול!


אבל היי - אל תתחילו להתלהב ולבזבז..
איך לתת לכלב מים במהלך טיול?


בכדי להשקות כלב במים במהלך טיול יש לחבר לרצועה שלו בקבוק לחיץ בעל ידית ולתת לו מים כשהוא צמא. הדבר יעיל במיוחד לימי הקיץ החמים. כמו כן, ניתן לרכוש היום כלים מתקפלים לאוכל ומים אותם ניתן לשאת בתיק או ברכב ולתת לכלב לאכול ולשתות בעת הצורך.
איך לדעת לאיזה בגד שייך הכפתור?


על מנת לדעת לאיזה בגד שייך הכפתור שחובר אליו כשהיה חדש, כדאי להצמיד לכל שקית קטנה עם כפתור (אלו המגיעים עם הבגדים החדשים) מדבקה קטנה המציינת את שם הילד או ההורה לו שייך הבגד ואת סוג הבגד (לדוגמה הג'ינס הלבנים של ענבר).
איך להסתיר באלגן בארון עם דלתות זכוכית?


כדי להסתיר אי סדר בארון עם דלתות זכוכית שקופות, בוחרים בד עם דוגמה לטעמכם (משובץ, תחרה וכדומה), מחשבים את גודל הבד שיהיה פי פעם וחצי מרוחב הדלת ותופרים בו מכפלת בצד העליון ובצד התחתון. בכל מכפלת משחילים חוט ברזל, מכווצים מעט את הבד ועם נעצים מצמידים לחלק הפנימי של הארון. הבאלגן יעלם מהעין ועל הדרך יתקבל מאה וינטג'י משובב.
איך לשמור על כלי עבודה מפני החלדה?


בכדי לשמור על כלי העבודה הקטנים שלכם (פלייר, מברג וכדומה) מפני החלדה, יש להניחם בתוך קופסא עם אורז לא מבושל, כך שהידית שלהם פונה החוצה והחלק עמו עובדים שקוע בתוך האורז, אשר עוזר בספיחת הלחות ומאריך את חייהם של הכלים.
איך להסתיר שיער לבן מבלי לצבוע אותו?


ניתן להסתיר קצוות שיער לבן שלא נצבעו בעזרת שפתון שצבעו קרוב מאד לצבע השיער או בעזרת צלליות עיניים אבקתיות הניתנות להרטבה.

חשוב לציין שאין להשתמש בפתרונות אלה דרך קבע, אלא כ"פתרון בזק" למי שטרם הספיק לצבוע את השיער הלבן, אך רוצה להסתירו.
איך להשתמש בשאריות יין לתיבול?


ניתן להשתמש בשאריות יין לתיבול ע"י הקפאה. במקום לשמור בקבוקים עם מעט יין התופסים מקום במקרר, יש להעביר את היין לתבנית נקייה של קוביות קרח, לאחר ההקפאה להעביר את קוביות הקרח לשקית, לכתוב עליה את סוג היין, לשמור במקפיא ולהוציא בעת הצורך את מספר הקוביות הדרוש לתיבול תבשילים.
איך למנוע מסוודר אנגורה להשיר פלומות?כך נמנע מסוודר אנגורה להשיר פלומות:

1. נכניס אותו לתוך שקית ניילון.

2. נסגור את השקית היטב ונכניס למקפיא של המקרר, למשך 12 שעות.

3. נוציא את הסוודר מהשקית, נפרוש אותו, עד שיפסיק להיות קר ואז ניתן ללבוש אותו (ההקפאה גורמת לאנגורה לא להשיר פלומות)


היכן למקם את הטלוויזיה בסלון הבית?בבתים רבים האופציות למיקום הטלוויזיה קטנות, מאחר ואין מספיק קירות או שזוויות הישיבה הנוצרות אינן נוחות לצפייה. יש לכך שני פתרונות מעשיים: האחד תליית הטלוויזיה מהתקרה בעזרת אביזרים מתאימים, דבר המצריך תכנון מדוקדק לפני ההתקנה, בכדי שחוטי החיבורים השונים לא יבלטו וישתלשלו באמצע הסלון והאפשרות השנייה היא חיבור טלוויזיה (רצוי שטוחה) בזרוע אל הקיר, כך שבזמן שלא צופים בה ניתן להצמידה אליו.
איך להביא נעליים בקופסתן המקורית מחו"ל?


לאלו האוהבים לאחסן נעליים בקופסה המקורית שלהם ומתלבטים כיצד להביא קופסאות אלו כשהם חוזרים מחו"ל בגלל בעיית המקום, מציעה אודטה במדורה במוסף "סופשבוע" של עיתון מעריב פתרון מקסים: את מכסה הקופסה להניח מתחת לקופסה, להניח את הקופסה במזוודה ללא הנעליים ולמלא אותה ומסביבה בבגדים וחפצים ואת הנעליים לדחוף בין הבגדים.
כיצד למצוא את הסוף של נייר הדבק?


קיסם עוזר למצוא את הסוף של נייר הדבק בקלות, אם אתם רוצים להשתמש בנייר הדבק, מבלי לחפש את הקצה שלו, ולהיאבק בהפרדתו מהגליל, הדביקו אליו קיסם, כשאתם מסיימים להשתמש בו. כך בפעם הבאה שתיגשו אליו, תוכלו להפריד אותו בקלות מהגליל.
איך לקרר חדר ללא מזגן?הנה פתרון לקירור חדר שאין בו מזגן:

1. קחו שקית גדולה ומלאו אותה בכוס מלח, כוס מים ושתי כוסות של קרח.

2. קשרו טוב ונערו היטב.

3. לאחר מכן קשרו את השקית למאוורר (מאוורר רגיל, לא מאוורר תקרה).

הסבר: המלח גורם לנקודת הקיפאון של המים והקרח לרדת, מה שאומר שהתערובת תהיה קרה יותר והמאוורר מזיז את הקור וגורם לאוויר בחדר להיות קר יותר.
אילו אמצעים לשיפור הזיכרון יש בגיל השלישי?
איך נסיר ריח רע מקופסת פלסטיק?
איזו תקרה תמנע רעש מהשכנים שלמעלה?
איך להכין סינר לילדים?
איך לא לקרוע את שקית האשפה עם שיפודים שזורקים אחרי הארוחה?


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.